06:55 13.09.2021

Відео з лідером "Аль-Каїди" з'явилося в інтернеті в день 20-річчя терактів 11 вересня

1 хв читати
Відео з лідером "Аль-Каїди" з'явилося в інтернеті в день 20-річчя терактів 11 вересня

Відеозапис із зверненням лідера "Аль-Каїди" Аймана аз-Завахірі поширили в інтернеті в 20-ту річницю терактів 11 вересня, які забрали життя 2977 осіб, повідомляє Associated Press з посиланням на західні ЗМІ, які відстежують публікації про терористів.

Відеозапис випустили напередодні, на ній ватажок бойовиків говорить про те, що "Єрусалим ніколи не буде єврейським" і вихваляє атаки угруповання, зокрема і в Сирії в січні цього року.

ЗМІ зазначають, що він згадав виведення іноземних військ з Афганістану, але не торкався теми захоплення "Талібаном" території цієї країни. Це може свідчити про те, що відео було записано набагато раніше, ніж було поширене. На користь цієї версії ЗМІ також вказують на те, що ватажок бойовиків, кажучи про виведення військ, міг мати на увазі підписану талібами і США угоду в лютому 2019 року.

Наприкінці 2020 року з'явилася інформація про те, що аз-Завахірі може бути мертвий, але підтвердження цієї інформації не було. Відтоді відеозапис, поширений напередодні, став першою його "появою" в інтернет-просторі.

Єгиптянин аз-Завахірі став лідером "Аль-Каїди" після ліквідації Усами бен Ладена в Абботтабаді в Пакистані у 2011 році силами США.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА