Інтерфакс-Україна
11:49 10.08.2021

Латвійські прикордонники "перенаправили" групи нелегалів назад до Білорусі

2 хв читати
Латвійські прикордонники "перенаправили" групи нелегалів назад до Білорусі

Латвійським прикордонникам вдалося "перенаправити" нелегальних мігрантів назад до Білорусі, повідомив прем'єр-міністр Кріш'яніс Каріньш із посиланням на слова міністра внутрішніх справ країни Марію Голубєву.

"У вівторок, 10 серпня, уряд планує розглянути питання про оголошення надзвичайної ситуації на кордоні, що розширить можливості прикордонників відправляти іммігрантів назад до Білорусі", - заявив Каріньш після засідання коаліції.

Крім того, вирішено прискорити будівництво інфраструктури на східному кордоні з Росією та Білоруссю, зазначив прем'єр.

Раніше у понеділок Голубєва запропонувала уряду Латвії оголосити на латвійсько-білоруському кордоні режим надзвичайної ситуації для захисту зовнішніх кордонів республіки та Європейського Союзу від нелегальної міграції.

У МВС також зазначили, що уряд Литви запровадив особливий режим охорони кордону, в результаті чого за останні дні нелегальні мігранти з території Білорусі все частіше намагаються перетнути кордони Латвії та Польщі.

Наприкінці травня Олександр Лукашенко після гострої міжнародної реакції на інцидент із літаком Ryanair заявив, що тепер західні країни самостійно здійснюватимуть контроль за наркотрафіком та нелегальною міграцією на кордоні з Білоруссю. "Ми зупиняли наркотики і мігрантів - тепер самі їх їстимете і ловитимете", - сказав Лукашенко.

За даними МВС, латвійські прикордонники за три дні затримали 160 нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю. Раніше з проблемою нелегальної міграції з території Білорусі зіткнулася Литва. Там з початку року затримали понад 4 тис. нелегальних мігрантів. Посадові особи цієї республіки назвали потоки мігрантів, що зросли, "гібридною агресією білоруського режиму".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ВООЗ та фонд ASEF передали Україні лабораторні набори для виявлення високоризикових патогенів на 4,7 млн грн

Єврокомісар з питань розширення: Угорщина не зможе зупинити вступ України до ЄС

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Трамп після обговорення з європейськими лідерами ситуації щодо України: Ми обговорили Україну досить рішучими словами

Данська військова розвідка вперше назвала США потенційним ризиком для безпеки країни — ЗМІ

Україна надала США відповідь на останній проект мирного плану

Безвіз для громадян Великої Британії продовжено до 2027 року - указ

США захопили нафтовий танкер біля берегів Венесуели - Трамп

Трамп: Зеленський має бути реалістом. Мені цікаво, скільки часу пройде, поки вони проведуть вибори

Трамп: Європейські лідери планують зустріч із Зеленським на вихідних

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА