09:48 10.08.2021

Мінкультури та УІНП обвинувачують владу Перемишля в односторонніх пошукових роботах, незважаючи на двосторонні домовленості

1 хв читати
Мінкультури та УІНП обвинувачують владу Перемишля в односторонніх пошукових роботах, незважаючи на двосторонні домовленості

У Міністерстві культури та інформаційної політики України та Українському інституті національної пам'яті (УІНП) заявляють, що влада міста Перемишля (Польща) в односторонньому порядку проводить пошукові земляні роботи на ділянці, щодо якої між Україною та Польщею було укладено двосторонні домовленості.

"Міністерство культури та інформаційної політики та УІНП із жалем констатують, що влада міста Перемишля в односторонньому порядку проводить пошукові земляні роботи на ділянці, яка є предметом двосторонніх домовленостей між Україною та Польщею і безпосередньо межує з українським військовим кладовищем. Українські фахівці не запрошені до Перемишля ні як учасники цих робіт, ні як спостерігачі", - йдеться в повідомленні прес-служби міністерства.

Пошукові земляні роботи проводяться на ділянці №974, що є предметом домовленостей у рамках українсько-польських консультацій із питань, що виникають під час реалізації Угоди між урядами країн про збереження місць пам'яті і поховання жертв війни та політичних репресій від 21 березня 1994 року.

У відомстві заявляють, що українська сторона дізналася про пошук можливих поховань учасників Першої світової війни із засобів масової інформації вже після початку робіт. "Зважаючи на зазначені обставини, Міністерство культури та інформаційної політики та УІНП змушені констатувати відсутність можливостей спостерігати за перебігом робіт, а також взяти до відома будь-які їхні результати", - наголошується у заяві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА