Інтерфакс-Україна
12:00 25.07.2021

Вертоліт NASA здійснив десятий і найтриваліший політ на Марсі

1 хв читати
Вертоліт NASA здійснив десятий і найтриваліший політ на Марсі

Вертоліт-дрон Ingenuity ("Винахідливість"), який прибув на Марс разом із марсоходом Perseverance ("Наполегливість"), у суботу здійснив десятий автономний політ на Червону планету протяжністю 1,6 км, повідомило в неділю NASA.

"Нинішній успіх марсіанського вертольота ознаменував собою політ на загальну дальність в одну милю (1,6 км). Він відбувався в районі, який називається "Підняті хребти". Це був найскладніший політ із десятьма пунктами поворотного маршруту, який виконувався на рекордній висоті 40 футів (12 метрів). Його розвідка допомагає марсоходу Perseverance", - йдеться в повідомленні.

За даними NASA, вертоліт-дрон зробив численні фотографії району "Підняті хребти" - сукупності кам'яних утворень усередині кратера Езеро на Марсі.

Під час найпершого польоту на Марсі 19 квітня вертоліт піднімався на висоту лише трьох метрів і провів над поверхнею Марса 39 секунд.

Апарат Ingenuity 1,2 метра в діаметрі та завважки 1,8 кг оснащений двома камерами, здатний зависати в повітрі на 20-30 секунд для фотографування місцевості.

Марсохід Perseverance із вертольотом Ingenuity здійснив успішну посадку на поверхню Червоної планети 18 лютого.

Американську автоматичну міжпланетну станцію до Марсу було запущено 30 липня минулого року.

Perseverance є вже п'ятим американським марсоходом, який NASA відправило для вивчення Червоної планети.

ОСТАННЄ

Міненерго: відновлення е/е у прифронтових регіонах ускладнене обстрілами

Лубінець: заяви МКЧХ, що зрівнюють агресора і жертву, є небезпечними

На вокзалах України працюють 97 пунктів незламності, ще 50 відкриють найближчим часом - віцепремʼєр

Електрику в Києві подають в першу чергу на потребу критичної інфраструктури - мер

Uklon та Bolt розпочинають роботу в комендантську годину в Києві для забезпечення доїзду киян до Пунктів незламності

Лондон хоче побачити ознаки прагнення Москви до миру, перш ніж вдаватися до дипломатичних дій щодо України

На Хрещатику та на Майдані Незалежності завершили демонтаж 33 тимчасових споруд – КМДА

Одна людина загинула, дві постраждали внаслідок ДТП за участю 6 автівок у Харкові

Результати зустрічей в Давосі мають бути результативними – Зеленський

Зеленський з посиланням на розвідку: Росіяни готуються до нових масованих ударів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА