Інтерфакс-Україна
06:22 12.04.2025

Бюджетна пропозиція Білого дому скоротить наукові програми NASA - ЗМІ

1 хв читати
Бюджетна пропозиція Білого дому скоротить наукові програми NASA - ЗМІ

Запропонований президентом Дональдом Трампом бюджет NASA на 2026 рік майже вдвічі скоротить фінансування наукових програм агентства, що може призвести до припинення важливих ініціатив, таких як повернення ґрунту з Марса та створення нового космічного телескопа, повідомляє Bloomberg у п'ятницю.

"Бюджет передбачає виділення 3,9 мільярда доларів для наукового управління НАСА, що на 3,4 мільярда доларів менше за попереднє фінансування для 2024 року. Це також означає скорочення програм з вивчення Землі (більше ніж 50%) та астрофізики (майже 70%)", йдеться в повідомленні.

У бюджетному запиті не передбачено фінансування для Римського космічного телескопа імені Ненсі Грейс, запуск якого планувався на 2027 рік. Також немає чіткого фінансування для ініціативи з повернення зразків з Марса.

Пропозиція також передбачає скорочення відділів планетарних наук і геліофізики, що може призвести до скасування деяких програм.

Представник NASA заявив, що агентство розпочало обговорення запропонованого бюджету, але не підтвердив цифри.

Джерело:https://www.bloomberg.com/news/articles/2025-04-11/white-house-budget-proposal-would-gut-nasa-s-science-programs

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Країна у стані війни не може стати членом НАТО чи ЄС - Мерц

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 255 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 95 ворожих атак - Генштаб

Четверо цивільниїх постраждали через ворожий авіаудар по Куп’янську, під завалами можуть бути ще троє - Синєгубов

Зеленський присвоїв пілоту F-16 Павлу Іванову звання Герой України посмертно

У Києві рятувальники продовжують роботи на місці нічної атаки РФ

Шмигаль привітав єврейську громаду з початком Песаха

Ворожий дрон атакував автомобіль волонтерів на Херсонщині: одна людина загинула, ще двоє – поранені

Плани з демонтажу зруйнованого реактора ЧАЕС доведеться відкласти через пошкодження арки НБК ворожим дроном - глава Міндовкілля

Сибіга поінформував генсека ОБСЄ про порушення Росією енергетичного перемир'я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА