Інтерфакс-Україна
16:57 23.06.2021

У навчанні Sea Breeze-2021 планується задіяти близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів і 30 повітряних суден

2 хв читати
У навчанні Sea Breeze-2021 планується задіяти близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів і 30 повітряних суден

У багатонаціональному навчанні Sea Breeze-2021 планується задіяти близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів, 30 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення і водолазних команд, повідомив командувач Військово-Морських сил Збройних сил України Олексій Неїжпапа.

"Минулого року значні обмеження було накладено через пандемію COVID-19, тому не було заходу кораблів до портів України. Цього року навчання буде проведено в повному обсязі... Більше, ніж у минулорічному "Сі Бризі", буде залучено іноземної техніки. Зокрема, в навчанні візьмуть участь літаки і вертольоти з американської сторони", - наводить слова командувача прес-служба ВМС ЗСУ.

Він додав, що головна особливість навчання - це значна зацікавленість світової спільноти цим заходом, про що свідчить рекордна кількість країн-учасниць, підрозділи від яких братимуть участь і безпосередньо, і як офіцери штабів або спостерігачі.

"Загалом планується задіяти близько 3 тис. особового складу, 30 кораблів, 30 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення і водолазних команд", - повідомив Неїжпапа.

Зазначено, що навчання розпочнеться вже за кілька днів у північно-західній частині Чорного моря, а також у Миколаївській, Херсонській та Одеській областях. Головна ідея - підвищення рівня сумісності підрозділів ВМС України і США та держав-партнерів НАТО під час виконання спільних завдань щодо підтримання морської регіональної безпеки та забезпечення миру і стабільності в Чорноморському регіоні.

"Усі елементи навчань "Сі Бриз-2021" сплановано і буде відпрацьовано відповідно до стандартів та процедур НАТО. Військовослужбовці українських ВМС спільно з партнерами виконуватимуть завдання в морі та повітрі, на суші і під водою", - сказав Неїжпапа.

Навчання Sea Breeze - багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України з 1997 року відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборони та військових стосунків між Міністерствами оборони США і України від 1993 року. Організаторами навчань є Україна та США.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Україні в найближчі дві доби - прохолодна погода з дощами, місцями грози

У Львівській області через пожежу сухостою згоріли 11 дачних будинків

Автомобіль підірвався на міні в Балаклії, водій загинув

Кількість постраждалих внаслідок російської атаки на автобус у Марганці зросла до 43

Політ літака над Львовом став першим з початку повномасштабного вторгнення - Мінрозвитку

КНР відкидає звинувачення Києва щодо залучення китайських компаній до виробництва товарів військового призначення для РФ – ЗМІ

У Лондоні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ та оборони України та Великої Британії

Кількість постраждалих внаслідок удару РФ по Марганцю зросла до 42

Адміністрація Трампа згортає зусилля з розслідування російських воєнних злочинів – ЗМІ

Настав час прийняти ідеї США щодо врегулювання в Україні, інакше Вашингтон відмовиться від діалогу - Венс

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА