Багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9 здійснив успішну посадку на платформу в Атлантиці
Багаторазовий перший ступінь американської ракети Falcon 9, яка стартувала на орбіту з черговим супутником системи глобального позиціонування третього покоління GPS III в інтересах ВПС США, здійснив успішну вертикальну посадку на плавучу платформу в Атлантиці, повідомила компанія-розробник носія SpaceX.
Посадку ступеня, який використовувався вже вдруге, на автоматичну плавучу платформу Just Read the Instructions, яка перебувала в Атлантиці в 647 км від космодрому на мисі Канаверал, було здійснено через 8,5 хвилин після запуску ракети.
Запуск здійснено о 12:09 за часом Східного узбережжя США (19:09 за київським часом) з 40-го стартового комплексу на космодромі на мисі Канаверал (штат Флорида).
Супутник через півтори години після запуску буде закинутий другим ступенем на висоту близько 1 тис. км над Землею, а потім розміщений на середній навколоземній орбіті - приблизно на висоті 20 тис. км над планетою.
При цьому спеціальне рятувальне судно Briarwood має спробувати "зловити" в надводні мережі або виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відокремлення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $6 млн при запусках своїх ракет.
Це вже п'ятий супутник GPS III, виведений на орбіту з 2018 року. Космічний апарат вагою 3,8 тонни повинен стати черговим елементом в планованому орбітальному угрупованні з 32 супутників глобального позиціонування третього покоління. Ці апарати поступово повинні замінити собою застарілі супутники, які наразі забезпечують сигнал GPS у всьому світі.
Наразі послугами системи GPS, оператором якої є ВВС США користуються понад 4 млрд людей у світі.
Перший супутник GPS III був виведений на орбіту 23 грудня 2018 року за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX, яка виграла тендер на запуск п'яти з перших шести апаратів даного типу.