19:55 28.05.2021

Ердоган урочисто відкрив третю за величиною мечеть Стамбула

2 хв читати
Ердоган урочисто відкрив третю за величиною мечеть Стамбула

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що нова мечеть, що відкрилася у п'ятницю на площі Таксим у Стамбулі, стала третьою за величиною після мечетей Чалмиджа і Ая-Софія.

"Мечеть Таксим третій за величиною об'єкт після мечетей Чамлиджа і Ая-Софія, який за останні роки поповнив список духовної спадщини Стамбула", - сказав Ердоган на церемонії відкриття комплексу.

Він зазначив, що ця мечеть стала "подарунком до 568-ї річниці завоювання Стамбула".

"Не сумнівайтеся, що голос, що лунає перед мечеттю Таксим, оглушить імперіалістів, прихильників тероризму і ворогів людства, що мають рахунки на нашу країну", - додав турецький лідер.

За інформацією турецьких ЗМІ, під час візиту Ердогана в Стамбулі були посилені заходи безпеки і частково перекрито рух через велике скупчення людей.

На церемонії відкриття також були присутні віце-президент Туреччини Фуат Октай, міністр культури і туризму Мехмет Нурі Ерсой і заступник голови керівної партії республіки Біналі Йилдирим.

Будівництво мечеті Таксим почалося у 2017 році, проте обіцянку про зведення нового комплексу Ердоган дав ще на початку 1990-х, коли балотувався на пост мера Стамбула. Об'єкт знаходиться на одній із центральних площ міста поруч із пам'ятником першому президенту Туреччини Мустафі Кемалю Ататюрку. Будівля разом із внутрішнім двориком вміщує в себе до 2,5 тис. тих, хто молиться.

Таким чином, Ердоган виконав давню обіцянку, дану своїм прихильникам, - звести мечеть на площі Таксим - однієї з головних у місті.

Критики цієї ініціативи зазначали, що вона йде врозріз із принципами, закладеними засновником сучасної турецької держави Ататюрком. Він вважав, що Туреччина, незважаючи на домінування на її території мусульманської релігії, повинна залишатися світською державою. Як зазначає Associated Press, також невдоволення у критиків Ердогана викликав той факт, що на площі Таксим знесли будівлю культурного центру, названого як раз на честь Ататюрка.

Будівництво цієї мечеті - не перше пов'язане з релігією рішення Ердогана, яке викликало широкий резонанс. Так, 10 липня 2020 року він підписав указ про надання музею Святої Софії в Стамбулі статусу мечеті. Через два тижні цей храм відкрився для цілодобової мусульманської молитви. Це сталося через 86 років після того, як Мустафа Кемаль Ататюрк розпорядився надати Ая-Софії статусу музею. Нове рішення турецького керівництва викликало критику глав Церков і високопоставлених іноземних дипломатів

Ще у 1997 році військове командування Туреччини змусило уряд, до якого тоді входив і Ердоган, піти у відставку. Однією з причин було невдоволення військовими якраз планами побудувати мечеть на площі Таксим.

У 2013 році ця площа часто згадувалася в повідомленнях ЗМІ, оскільки на ній пройшли масштабні акції протесту проти Ердогана.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Фон Крамон побоюється, що в разі посилення після виборів в Європарламенті позиції радикалів підтримка Україні може ослабнути

Депутат Європарламенту фон Крамон: Україні потрібно включити опозицію у виконавчі органи влади

Окупанти обстріляли за добу 4 міста і 26 прикордонних сіл у Сумській і Чернігівській областях, 2 людини загинули, 4 постраждали - ОК "Північ"

Окупанти атакували вночі 4 ТЕС в Україні, є постраждалі - ДТЕК

Окупанти обстріляли за добу 14 населених пунктів у Херсонській області, 1 житель загинув, 8 поранено - обладміністрація

В Україні атаковано об'єкти газової інфраструктури, споживачі та клієнти не постраждають - "Нафтогаз"

Знищено російську РЛС "Подльот" - ГУР

Війська РФ атакували у Львівській області об'єкти критичної інфраструктури, жертв немає - Козицький

Силами ППО вночі знищено 21 із 34 ракет, які атакували Україну - Повітряні сили ЗСУ

За добу на Харківщині один загиблий і вісім постраждалих унаслідок ворожих обстрілів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА