Інтерфакс-Україна
07:34 27.04.2021

Президент Південної Кореї закликав КНДР до відновлення діалогу

2 хв читати
Президент Південної Кореї закликав КНДР до відновлення діалогу

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін заявив у вівторок, що наближається час для відновлення діалогу між двома Кореями.

"Знову наближається час, коли (ми) повинні припинити довгі обговорення і відновити діалог", - цитує Мун Чже Іна агентство "Ренхап".

Зазначається, що ця заява була зроблена під час засідання кабінету міністрів з нагоди третьої річниці підписання Пханмунчжомської декларації з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином.

"Шлях миру, обіцяний у декларації, не може бути змінений за жодних обставин", - зазначив Мун Чже Ін.

"Ми повинні рухатися до необоротного постійного миру на основі Пханмунчжомської декларації", - додав він.

Президент Південної Кореї висловив надію, що його особисті переговори на вищому рівні з президентом США Джо Байденом, які повинні відбутися у Вашингтоні в кінці травня, сприятимуть подальшому зміцненню альянсу, тісної координації політики щодо КНДР і визначенню правильного напряму.

"Я сподіваюся, що відчиняться двері для відновлення діалогу і співпраці між двома Кореями, а також між Північною Кореєю і США", - сказав він.

Зі свого боку міністр у справах об'єднання двох Корей Лі Ін Ен закликав Північну Корею виконати угоди міжкорейського саміту і вийти на переговори.

"Тільки за допомогою діалогу і співпраці ми зможемо досягти справжнього миру на Корейському півострові", - сказав міністр під час заходу на честь річниці Пханмунчжомської декларації.

"Ми ще раз наголошуємо, що готові розмовляти з Північчю в будь-який час, в будь-якому місці і за будь-яких питань, незалежно від формату", - зазначив він.

"Ми сподіваємося, що Північна Корея найближчим часом вийде на переговори відповідно до духу Пханмунчжомської декларації", - додав Лі Ін Ен.

27 квітня 2018 року відбувся історичний саміт за участю президента Південної Кореї Мун Чже Іна і лідера КНДР Кім Чен Ина. За підсумками переговорів сторони зробили заяву, в якій, зокрема, оголосили про намір укласти мирну угоду, а також про плани домогтися повної денуклеаризації Корейського півострова.

Однак мирний процес застопорився після того, як другий саміт між Кім Чен Ином і тодішнім президентом США Дональдом Трампом в Ханої на початку 2019 року завершився без угоди про денуклеаризацію.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Без світла внаслідок атаки РФ залишились понад 170 тис. споживачів Одещини, є нові знеструмлення на Запоріжжі та Харківщині

Уряд вніс на розгляд Ради законопроєкт щодо наближення українського морського судноплавства до стандартів ЄС

Кабмін знову обмежив виплату спецпенсій понад 26 тис. грн на період воєнного стану у 2026р

Довічне ув'язнення отримали двоє чоловіків, які шпигували для ворога за українськими військовими - СБУ

Внаслідок ворожої атаки на Одещині сталося займання причепу вантажного автомобіля "Нової пошти" зі 110 посилками

Порошенко передав "Блискавки" та інше обладнання бригадам ЗСУ

НАБУ: завершено слідство стосовно колишнього віцепрем’єр-міністра у справі про корупцію в Мінрегіоні

Окупанти атакували дроном цивільну автівку, двоє людей зазнали поранень – Запорізька ОВА

Кабмін продовжив спрощення ввезення товарів для оборони та енергосектору без фінгарантій

Мінветеранів про 2025р: 311 тис. заявок на ветеранський спорт, для майже 10 тис. дітей ветеранів гранти на освіту, автоматично УБД отримали 131,5 тис. осіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА