Інтерфакс-Україна
11:59 10.04.2021

Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій – Таран

2 хв читати
Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій – Таран

Міністр оборони України Андрій Таран вважає, що справжньою метою нарощування РФ військової присутності поблизу кордонів України може бути посилення тиску на нашу країну з метою примусу до поступок у переговорному процесі.

Крім того, як йдеться в заяві глави Міноборони, Росія намагається продемонструвати, зокрема провідним державам Заходу, готовність до застосування збройної сили щодо України.

На думку Тарана, застосування збройної сили РФ розглядає як засіб досягнення своїх стратегічних цілей, якщо інші засоби будуть неефективними.

"Стратегічною метою Російської Федерації щодо України залишається її повернення під свій контроль і зрив нашого євроатлантичного шляху розвитку", – заявив міністр.

Таран вважає, що приводом для відновлення активної збройної агресії РФ проти України може стати як спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту, так і звинувачення України в порушенні російськомовних або "новонавернених" громадян РФ у зв'язку з масовим розданням паспортів РФ.

"Водночас необхідно зауважити, що активізація збройної агресії РФ проти України можлива тільки за умови ухвалення відповідного політичного рішення на найвищому рівні в Кремлі", – переконаний глава Міноборони.

Крім того, Таран вважає, що ситуацію можна врегулювати політико-дипломатичним шляхом. "Україна налаштована на цивілізований шлях повернення своїх тимчасово окупованих територій. Водночас не може бути жодних компромісів у відстоюванні інтересів України", – зазначено в заяві.

Таран також вважає, що події останніх двох тижнів свідчать про необхідність збільшити спільні зусилля військових і дипломатів і в Україні, і на міжнародній арені. "Насамперед, це стосується посилення санкційного режиму проти Російської Федерації, більш тісної співпраці в питаннях оперативного обміну розвідувальною інформацією, зокрема в районі Чорного моря, а також узгоджених дій наших дипломатів на всіх міжнародних платформах із засудження агресивних дій керівництва Кремля, які можуть мати руйнівні наслідки як для європейської системи безпеки, так і для світу в цілому", – йдеться в заяві.

Глава Міноборони також наголосив, що найбільш переконливим і дієвим механізмом донесення до Москви позиції міжнародного співтовариства є "прискорення виконання рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року щодо нашого членства в Альянсі".

Таран наголосив, що першочерговим пріоритетом українського політичного керівництва є отримання Плану дії щодо членства в НАТО (ПДЧ) цьогоріч.

"Євроатлантична інтеграція є запорукою суверенітету і територіальної цілісності України. Від такого рішення виграють як Україна, так і НАТО", – заявив міністр оборони.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Путін робив ставку на Віткоффа як ключового переговорника з адміністрацією Трампа - ЗМІ

Берегова охорона США захопила нафтовий танкер в міжнародних водах біля узбережжя Венесуели - ЗМІ

Евакуація мирних жителів триває у прикордонних громадах Сумщини - ОВА

Петиція до Кабміну про присвоєння звання "Народного артиста" посмертно солісту гурту ADAM Клименку набрала 25 тис. голосів

Видатки загального фонду держбюджету у листопаді-2025 зросли на 9,7% до листопада-2024 – Мінфін

Латвія вивчає досвід енергетичної стійкості України та передала захисникам 30 автомобілів

Одна з загиблих внаслідок авіаудару по Ізюму працювала в поліції

У масштабній ДТП на трасі М06 "Київ–Чоп" на Рівненщині постраждали троє людей - ДСНС

Ізраїль готується представити Трампу варіанти нових ударів по Ірану

Зеленський говорив з лідерами країн Коаліції охочих, щоб вони не знижували підтримку України після рішення ЄС про кредит

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА