Інтерфакс-Україна
07:53 02.04.2021

Призов українців в Криму Росією є військовим злочином

1 хв читати
Призов українців в Криму Росією є військовим злочином

Призов до армії Росії громадян України, що проживають у тимчасово окупованому Криму, є військовим злочином і повинен бути засуджений, повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ України.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест проти здійснення Російською Федерацією військового злочину - призову громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь на службу в Збройних силах РФ", - йдеться в повідомленні на сайті відомства в четвер увечері.

У міністерстві зазначили, що починаючи з 2015 року, російська окупаційна адміністрація вже провела на півострові 12 призовних кампаній, незаконно призвавши близько 28 тисяч осіб, а 1 квітня 2021 року розпочинає чергову призовну кампанію.

"Закликаємо міжнародну спільноту дати належну оцінку таким діям РФ на тимчасово окупованій території, продовжити та посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою повернення РФ до дотримання норм та принципів міжнародного права", - поінформували в МЗС.

Українські дипломати наголосили, що незгодних із примусовим призовом кримчан окупаційна адміністрація піддає кримінальному переслідуванню, що також є порушенням Четвертої Женевської конвенції.

Крім того, всупереч нормам міжнародного гуманітарного права здійснюється пропаганда служби в армії держави-агресора, зокрема і серед дітей.

У міністерстві зазначають, що Україна продовжує документувати порушення Росією норм міжнародного права і вживає заходів для залучення агресора до міжнародно-правової відповідальності.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Херсонщині загинула жінка через ворожий обстріл 27 грудня

Обстріли морпортів 2025р. збільшилися вдвічі, але морські експортні маршрути працюють стабільно, - Кулеба

Нацкомісія: 47,2 тис. осіб визначили рівень володіння державною мовою в 2025р.

Польща створить "антидронову стіну" на східному кордоні вартістю EUR2 млрд

У Мелітополі внаслідок вибуху зазнали поранень четверо російських солдатів — ГУР

Кабмін затвердив оновлений держстандарт початкової освіти

Міносвіти: підвищення посадових окладів на 30% з січня стосуватиметься дитсадків, шкіл, позашкільної, професійної та фахової передвищої освіти

У Запоріжжі відновлено енергопостачання майже 28 тисяч споживачів, знеструмлених через негоду

Нацполіція ліквідувала масштабний канал нелегального збуту трофейної та втраченої на війні зброї

Понад 22 тис. ветеранів уже подали заявки на компенсацію автоцивілки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА