06:37 19.03.2021

Єврокомісія підтвердила, що тільки перевірена європейським регулятором вакцина може використовуватися в ЄС

1 хв читати
Єврокомісія підтвердила, що тільки перевірена європейським регулятором вакцина може використовуватися в ЄС

Європейська комісія (ЄК) вважає, що висновок європейського регулятора про безпеку вакцини AstraZeneca служить надійною основою для того, щоб застосовувати її в країнах ЄС.

"Це ефективна і безпечна вакцина, яка значною мірою сприяє зусиллям щодо усунення впливу COVID-19 і дуже серйозних ризиків для здоров'я, пов'язаних з інфекцією", - заявила в четвер увечері комісар ЄС з питань охорони здоров'я Стелла Киріакідес.

Вона підтвердила позицію Єврокомісії, згідно з якою будь-яка вакцина від COVID-19, перш ніж отримати дозвіл для використання в ЄС, повинна пройти ретельну і незалежну перевірку Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА).

"Для нас це ніколи не підлягало обговоренню, - зазначила вона. - Умовний дозвіл на продаж в ЄС також вимагає наявності надійної системи фармаконагляду, яка гарантує, що будь-які можливі проблеми, пов'язані з ліками, якими б рідкісними вони не були, не залишилися непоміченими".

Європейський комісар назвала вакцинацію "одним з найдієвіших засобів для надійного припинення пандемії" і закликала країни ЄС провести кампанію "якомога швидше, забезпечуючи при цьому суворий моніторинг безпеки".

Раніше в четвер експертний комітет з безпеки препаратів Європейського агентства з лікарських засобів під час оцінки інформації про ускладнення у щеплених вакциною AstraZeneca не знайшов однозначного зв'язку між випадками тромбозу і застосуванням препарату.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА