Єврокомісія схвалила додатковий дворічний контракт на 300 млн доз вакцини Moderna

Європейська Комісія (ЄК) схвалила у середу другий контракт із фармацевтичною компанією Moderna, який передбачає додаткову закупівлю 300 млн доз вакцини проти COVID-19 від імені держав-членів ЄС, заявила глава ЄК Урсула фон дер Ляєн.
"Сьогодні ми забезпечили собі можливість придбання 300 млн додаткових доз вакцини проти COVID-19, виробленої Moderna, яка вже використовується для вакцинації у Європейському Союзі", - повідомила глава Єврокомісії на прес-конференції у Брюсселі.
За її словами, це наближає Євросоюз до його головної цілі: "якнайшвидше забезпечити всім європейцям доступ до безпечних і ефективних вакцин". Вона зазначила, що "з портфелем, який нараховує до 2,6 млрд доз, ми зможемо надавати вакцини не лише нашим громадянам, а й нашим сусідам та партнерам".
У комюніке Єврокомісії, оприлюдненому щодо цього, зазначається, що контракт передбачає постачання 150 млн доз у 2021 році і можливість придбання додаткових 150 млн доз у 2022 році.
"Новий контракт також передбачає можливість пожертвувати вакцину країнам із низьким і середнім рівнем доходів або перенаправити її до інших європейських країн", - йдеться у повідомленні ЄК.
У документі нагадується, що "європейський портфель вакцин", які виготовлятимуть у Євросоюзі, включає вже підписані контракти з BioNTech/Pfizer, AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, Curevac і Moderna. Цей диверсифікований портфель вакцин забезпечить Європі доступ до 2,6 млрд доз, щойно буде доведено безпеку та ефективність їх усіх.
ЄК вже видала дозволи на комерційне використання у ЄС вакцин: BioNTech/Pfizer 21 грудня 2020 року, Moderna 6 січня 2021 року і AstraZeneca 29 січня 2021 року.