Інтерфакс-Україна
06:53 02.12.2020

Держаудитслужба запропонувала ліквідувати Миколаївський порт

2 хв читати
Держаудитслужба запропонувала ліквідувати Миколаївський порт

Державна аудиторська служба України за результатами перевірки рекомендувала Міністерству інфраструктури ліквідувати Миколаївський морський торговельний порт, повідомила прес-служба Держаудитслужби.

"За результатами аудиту Державна аудиторська служба України рекомендувала Міністерству інфраструктури України ініціювати перед Кабміном питання про вилучення ДП "Миколаївський морський торговельний порт" з переліку підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, як таке, що не відповідає критеріям стратегічно важливого об'єкта. Рекомендується доручити ДП "Адміністрація морських портів України" виключити ДП "ММТП" з Реєстру морських портів України. Крім того, запропоновано розглянути питання доцільності подальшого існування держпідприємства як самостійного суб'єкта господарювання та його ліквідації, визначивши правонаступником всіх прав і обов'язків, державного майна та інших активів ДП "АМПУ" в особі адміністрації Миколаївського морського порту", - йдеться в повідомленні.

Як повідомляється, фахівці управління південного офісу Держаудитслужби в Миколаївській області провели фінансовий аудит діяльності підприємства "Миколаївський морський торговельний порт", яке належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України, за період з 01 березня 2018 р. до 29 лютого 2020р. За результатами перевірки, незважаючи на наявність прибутку, фактично Миколаївський порт не здійснив перевантаження жодної тонни вантажу.

Зазначається, що порт передав свої виробничі потужності в оренду приватним операторам до кінця 2029-2030 років без права розірвання договору в односторонньому порядку. Сам Миколаївський порт не перевіряє стан переданого в оренду державного майна.

Також повідомляється, що штат порту складається з адміністративно-управлінського та обслуговуючого персоналу з зарплатою в тричі вище середньої в галузі. Доходи формують пасивні надходження за оренду, але борги перед кредиторами за два роки зросли в 3,5 рази і досягли 44,13 млн грн. На цьому тлі зношення основних засобів підприємства наближається до 100%.

Крім того, аудит виявив неефективні витрати і упущені вигоди загальною сумою майже 127 млн грн.

 

 

 

ОСТАННЄ

ЗСУ в Бєлгородській області відтягують ворожі резерви з курського та харківського напрямків – нардеп Костенко

Єврокомісія завершує роботу над новими пропозиціями щодо лібералізації торгівлі між Україною та ЄС

На Харківщині ворожий дрон поцілив біля цивільної автівки, постраждало подружжя - прокуратура

Комітет Ради з нацбезпеки у вівторок розгляне законопроєкти про продовження строків дії воєнного стану та мобілізації - нардеп

Кабмін погодив призначення Олійника заступником голови Київської ОДА

УЗ повернула пропозиції партнерів до програми лояльності "Залізні друзі"

В Херсонській області знищено 2 станції РЕБ противника "Борисоглєбськ-2"

СБУ та Нацполіція проводять обшук в канцелярії Київської митрополії УПЦ МП – джерело

Площа контролю ЗСУ у Суджанському районі скоротилася за тиждень майже удвічі, свідчать дані DeepState

Швеція не знайшла свідчень навмисного пошкодження у 2024 р. підводних кабелів судном під прапором КНР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА