11:35 24.11.2020

Голова Держетнополітики вбачає диспропорцію між регулюванням світських і релігійних заходів у період карантину вихідного дня

2 хв читати
Голова Держетнополітики вбачає диспропорцію між регулюванням світських і релігійних заходів у період карантину вихідного дня

Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан вважає, що в карантині вихідного дня є диспропорція між регулюванням світських і релігійних заходів.

"Релігійним організаціям залишили можливість бути відкритими у вихідні, але водночас обмежили кількість учасників релігійних заходів до 20 незалежно від того, робочий день чи вихідний. У цій же постанові на світські заходи в робочі дні діє або обмеження залежно від площі приміщення, або обмеження до 50% наповненості залу. Ми маємо парадоксальну ситуацію, коли у великому храмі може бути лише до 20 людей, хоча разом із цим людина може піти подивитися кіно в напівзаповненому залі", - сказала Богдан в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна", коментуючи запровадження карантину вихідного дня.

Так, за її словами, простежується диспропорція між регулюванням світських заходів і релігійних, що перетинає межі правового поля, адже за релігійною ознакою не можуть накладатися певні обмеження.

Також, на думку Богдан, ті, хто прописував фінальний варіант чинних карантинних правил, вважали таку ситуацію певним компромісом.

"Але натомість багато хто його (карантин вихідного дня - ІФ) сприйняв як несправедливий і незрозумілий. Вважаю, що якби можна було спокійно сісти та проговорити раціональність заходів безпеки, щоб вони були уніфікованими, то ми вийшли б на варіанти, які були б і не менш безпечними, і більш бажаними для всіх. Я підкреслила б, що з боку релігійних організацій дуже серйозне ставлення до питань карантину", - додала вона.

Як повідомлялося, уряд встановив дію карантину вихідного дня в період з 00:00 суботи до 00:00 понеділка на території України з 14 до 30 листопада 2020 року.


Повний текст інтерв'ю з головою Держетнополітики Богдан буде оприлюднено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українська авіація та ракетні війська завдали ударів по 15 місцях скупчення противника

Посли ЄС у принципі домовилися про переговорні рамках вступу України до ЄС. Міжурядова конференція запланована на 25 червня

В Одесі відкрився Black Sea Security Forum, присвячений безпеці в регіоні

У G7 закликають до олімпійського перемир'я - комюніке

Країни G7 виділять Україні $50 млрд додаткового фінансування за рахунок доходів від заморожених активів РФ без шкоди для інших внесків - комюніке

Ситуація в українській енергосистемі наступного тижня буде складнішою - голова "Укренерго"

З півночі на фронті було вже 71 бойове зіткнення, на курахівському напрямку вбито 36, поранено 60 окупантів

Мирна жителька загинула через ворожий авіаудар по Глушківці на Харківщині - прокуратура

Відключення е/е в суботу будуть жорсткішими в період з 16:00 до 20:00 - "Укренерго"

Участь у Саміті миру візьмуть 100 делегацій, зокрема 57 глав держав і урядів - Швейцарія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА