20:06 09.10.2020

Конгресу представили законопроект про комісію, яка оцінить дієздатність президента США

1 хв читати
Конгресу представили законопроект про комісію, яка оцінить дієздатність президента США

Спікер Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі в п'ятницю представила законопроект про створення міжпартійної комісії, яка покликана оцінити дієздатність президента країни, повідомляє телеканал NBC News.

"Це не стосується президента Трампа, його судитимуть виборці, але його випадок демонструє, що нам потрібно встановити порядок для майбутніх президентів. Цей законопроект належить до майбутніх президентів, але про необхідність діяти ми задумалися через здоров'я нинішнього президента", - сказала Пелосі.

До Комісії з оцінки дієздатності президента, як передбачається, увійдуть голова і 16 членів, яких демократи і республіканці обиратимуть спільно. Це можуть бути медичні експерти або колишні високопосадовці.

Якщо законопроект затвердять, Конгрес зможе за допомогою спільної резолюції зобов'язати комісію провести медичне обстеження президента і встановити, чи здатний він або вона продовжувати свою роботу. Якщо комісія виявить, що президент недієздатний, то його повноваження негайно перейдуть до віце-президента.

В основі законопроекту лежить 25-а поправка до американської Конституції, яка описує процедуру переходу влади до віце-президента в разі смерті, недієздатності, відсторонення або відставки президента. Її ратифікували після вбивства президента США Джона Кеннеді.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Коаліція з розмінування уже зібрала EUR51 млн із EUR130 млн, запланованих на 2025р – Міноборони України

Договір з США про спільний Інвестфонд потребуватиме ратифікації в Раді – Зеленський

Єрмак обговорив з радником прем’єр-міністра Великої Британії продовження підтримки України

МВФ погодився на створення двох спеціалізованих адмінсудів - окружного і апеляційного, замість Вищого адмінсуду - нардеп

Конституційний суд попередньо відмовив Коломойському в оскарженні норм "антиколомойського" закону

Морський порт і НПЗ у російському Туапсе атакували дрони ГУР – джерело

Президент KSE Милованов: в Міносвіти не сприймають серйозно пропозицію про приватизацію Києво-Могилянської академії

Прем'єр Румунії підтримав підвищення витрат на оборону, але проти відправки військ в Україну

В Румунії затримали проросійського кандидата в президенти Джорджеску

Рада визнала результати навчання, здобутих громадянами України за кордоном - нардеп

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА