Прем'єр України заявив про порушення під час прийняття Печерським судом рішення на користь Суркісів у суперечці з ПриватБанком про $ 350 млн
Уряд України не погоджується з прийнятою у вівторок постановою Печерського суду, спрямованою на фактичне стягнення з ПриватБанку близько 10 млрд грн на користь компаній, пов'язаних із братами Суркісами, і оскаржить її в апеляційному суді, заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Зараз ми чекаємо повний текст рішення, щоб сформувати юридичну позицію для апеляції. Ми вважаємо, що рішення Печерського суду прийнято з порушенням норм процесуального законодавства, без розгляду справи по суті", - написав він у ніч на четвер у Facebook.
Прем'єр зазначив, що Кабінет міністрів продовжить співпрацю з ПриватБанком і Національним банком для захисту інтересів держави та всіх українців.
"Хочемо зазначити, що рішення суду не стосується питання націоналізації ПриватБанку. ПриватБанк є державним банком і невід'ємною частиною стабільної і прозорої банківської системи", - наголосив глава українського уряду.
Про намір оскаржити вердикт Печерського суду заявили також Мінфін і Мін'юст. Нацбанк розкритикував це рішення, заявивши про законність процедури bail-in при націоналізації ПриватБанку, однак не подаватиме апеляцію, оскільки не є стороною у справі.
Раніше юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв повідомив агентству "Інтерфакс-Україна", що банк не планує виплачувати $ 350 млн на користь офшорних компаній, однак останні можуть звернутися до Державної виконавчої служби (ДВС) для примусового списання коштів з кореспондентських рахунків банку, зокрема в Нацбанку.
Як повідомлялося, у відповідній заяві компанії Суркісів просили суд точно визначити суму, яку повинен їм виплатити ПриватБанк у рамках виконання зобов'язань з обслуговування депозитів, розміщених офшорами в 2012-2014 роках (до націоналізації) на рахунках кіпрської філії фінустанови, вона оцінюється приблизно в $ 350 млн.
Крім того, компанії просили суд надати можливість ДВС примусово стягнути з рахунків ПриватБанку відповідні кошти в разі відмови банку від їх добровільного погашення.
Згідно з позицією ПриватБанку, яку раніше повідомляв Пожидаєв, відповідні договори компаній Суркісів вважаються сьогодні виконаними, оскільки в 2016 році під час проведення націоналізації вони були обмінені на акції додаткової емісії як депозити пов'язаних з банком осіб за процедурою bail-in.
Як повідомлялося, ПриватБанк у другому кварталі сформував резерви під юридичні ризики розміром 6,832 млрд грн.