08:38 23.08.2020

У Німеччині провели три експериментальні коронавірусні концерти

2 хв читати

Вчені з Галле-Віттенбергського університету організували в Лейпцигу "коронавірусний" концерт, на який прийшли близько 2 тис. глядачів, повідомляє DW.

Захід було розділено на три окремих концерти, для кожного з яких був прописаний окремий сценарій. Перший з них нагадав концерти, які відбувалися до пандемії. Під час другого сценарію глядачі повинні були дотримуватися рекомендацій з охорони праці та техніки безпеки, а в рамках третього сценарію було скорочено кількість глядачів, дистанція між ними повинна була складати як мінімум 1,5 м. Весь день перед глядачами виступав популярний німецький співак Тім Бенджко.

Як зазначає DW, всі глядачі повинні були до заходу здати негативні тести на коронавірус COVID-19. Протягом усього дня вони були зобов'язані носити медичні маски. Кожен учасник заходу отримав трекер, що відстежує відстань між людьми і визначає, в яких частинах арени спостерігається найбільше скупчення людей.

Крім того, учасникам експерименту роздали флуоресцентний антисептик з метою визначити, до яких поверхонь люди торкалися найчастіше. Крім цього, на арені за допомогою димо-машин моделювали траєкторію польоту аерозолів - дрібних частинок, які здатні переносити вірус.

Проводячи цей експеримент, вчені хотіли з'ясувати, як в умовах пандемії можна безпечно проводити масові заходи, які в Німеччині заборонені до листопада. Дані, зібрані в суботу, 22 серпня, будуть введені в математичну модель, яка повинна допомогти вченим оцінити ризики поширення вірусу в великому концертному залі. Результати експерименту будуть готові за кілька тижнів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА