Інтерфакс-Україна
15:11 16.07.2020

Профільний комітет ВР рекомендував прийняти в цілому законопроект про віднесення вимог НБУ за кредитами рефінансування до п'ятої черги кредиторів

2 хв читати
Профільний комітет ВР рекомендував прийняти в цілому законопроект про віднесення вимог НБУ за кредитами рефінансування до п'ятої черги кредиторів

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти в цілому проект закону про віднесення вимог Національного банку України (НБУ) як забезпеченого кредитора за кредитними договорами рефінансування з неплатоспроможними банками до п'ятої черги кредиторів (№2459).

"Законопроект №2459 раніше був прийнятий ВР у першому читанні, тож сьогодні комітет затвердив винесення його на друге читання і прийняття в цілому (...) Законопроектом НБУ позбавляється свого пріоритету в отриманні виплат за кредитами. Спочатку компенсації отримуватимуть вкладники, а вже потім Національний банк", - повідомив народний депутат Олександр Дубінський (фракція "Слуга народу") на своєму сайті у четвер.

Він наголосив, що Нацбанк і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) мають нести відповідальність за закриття банків, оскільки саме вони контролюють їхню діяльність і подальшу ліквідацію.

"Фонд гарантування вкладів фізосіб за безцінь (часто за 1-2% вартості) розпродає активи проблемних банків (...), а Нацбанк забирає в рахунок наданого рефінансування більшу частину коштів, які виручив Фонд, отримуючи мізер за банківські активи", - написав Дубінський.

У свою чергу НБУ пояснює: ухвалення цього законопроекту позбавить центробанк гарантії щодо повернення коштів, наданих таким банкам у заставу, коли у останніх були проблеми з ліквідністю.

"Відсутність гарантії повернення кредитів рефінансування - це не лише збитки НБУ (...) Адже Нацбанк перераховує свій прибуток (за наявності) до державного бюджету. Наприклад, цього року перераховано 42,7 млрд грн. І на цю суму безпосередньо впливає можливість НБУ стягувати застави, а потім отримувати кошти від їх реалізації", - пояснює регулятор у Facebook.

Як повідомлялося, Дубінський зареєстрував у парламенті законопроект №2459 15 листопада 2019 року.

Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, порядок віднесення вимог Нацбанку за кредитами рефінансування до п’ятої черги кредиторів застосовуватиметься лише до банків, які станом на 1 січня 2019 року вже було віднесено до категорії неплатоспроможних та процедуру ліквідації яких не завершено. Запропонована законопроектом норма має тимчасовий характер і втратить чинність, коли всі ці банки буде ліквідовано або всі кредити рефінансування цих банків буде повернуто.

У пояснювальній записці зазначається, що в найбільших банках, які було визнано неплатоспроможними (банки "Дельта", "Надра", "ВіЕйБі", "Фінанси та Кредит"), від 30% до 90% всього майна було взято в заставу НБУ. Крім того, відповідно до нормативних актів НБУ, як забезпечення кредитів рефінансування банків виступили найкращі активи банків, які за оціночною вартістю в рази перевищували номінал кредиту рефінансування, а для вкладників залишилася безнадійна заборгованість.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА