Інтерфакс-Україна
20:15 12.06.2020

Ляшко: Ми бачимо зростання захворюваності на COVID-19 через постійне пом'якшення карантинних обмежень

2 хв читати
Ляшко: Ми бачимо зростання захворюваності на COVID-19 через постійне пом'якшення карантинних обмежень

Зростання захворюваності на COVID-19 відбувається через постійне пом'якшення карантинних обмежень, вважає заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

"Ми бачимо зростання (захворюваності - ІФ) через те, що ми щотижня відкриваємо якісь нові пом'якшення. Нові пом'якшення дають результати - відкриті дитячі садки, готелі, транспорт, нещодавно відкрили об'єкти розміщення, санаторії. Це все призводить до того, що буде більше соціальних контактів, які за недотримання норм можуть призвести до збільшення кількості нових випадків", - сказав він в ефірі каналу "Україна 24" в п'ятницю.

Ляшко нагадав, що рішення про посилення карантинних обмежень ухвалює регіональна комісія у разі триденного перевищення показників.

"Ми зараз в адаптивному карантині, і там чітко прописано: якщо три дні поспіль є перевищення показників, то регіональна комісія ухвалює рішення про те, як вони відходять назад і які пом'якшення потрібно скасовувати. Це можуть бути будь-які обмеження, щодо яких ухвалить рішення регіональна комісія", - сказав він.

Ляшко повідомив, що "в Житомирі, де три дні було погіршення, закрили вхід до ресторанів у середину, закрили готелі, перший етап посилення, який вони ввели".

Водночас Ляшко повідомив, що "в Херсоні протягом трьох-чотирьох днів немає жодного активного випадку, там взагалі ніхто не хворіє на коронавірус, це свідчить про те, що ситуація під контролем".

Ляшко також зазначив, що зростання захворюваності у Львівській області відбувається за рахунок черги, яка утворилася в лабораторіях, які проводять ПЛР-тестування у Львові.

"Тому ми забрали зразки до референс-лабораторії Києва, а львівську лабораторію попросили розпочинати тестування свіжих зразків. І це демонструватиме реальну картину, яка є у Львові зараз. А всі зразки, які ми забрали, ми до кінця завтрашнього дня перевіримо в лабораторіях Києва, вони покажуть результати протягом тижня-двох, коли накопичувалися ці зразки", - сказав він.

"Непокоїтися потрібно. Панікувати не потрібно", - наголосив Ляшко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В Києві у результаті ворожої атаки загинуло двоє осіб, п’ятеро поранені, зруйновано під’їзд у Дніпровському районі - мер

Рівень радіації та шкідливих речовин після ракетної атаки у Львові в межах норми – ОВА

Кількість потерпілих в Києві зросла до чотирьох, зафіксовано займання в торговельному центрі

Тимчасове обмеження руху для вантажівок введено на дорогах Вінниччини М-30 та Р-33

Мер Львова радить дочекатися інформації військових, чи був удар "Орєшніком" по місту

У Києві через падіння уламків БпЛА пошкоджено будівлі та автівки, у Деснянському районі влучання на рівні 18 поверху – мер

На Львівщині атаковано об’єкт критичної інфраструктури, у Львові було чути вибухи – влада

МЗС: Посольство України в США уточнює наявність громадян України на борту танкерів, затриманих раніше США

В СТОЛИЦІ ПРАЦЮЄ ППО - МЕР

77-річна жінка загинула внаслідок ворожої атаки в Кривому Розі - Вілкул

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА