14:43 12.06.2020

КС визнав неконституційною статтю КК про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки

2 хв читати
КС визнав неконституційною статтю КК про відповідальність суддів за завідомо неправосудні вироки

Конституційний суд України 11 червня ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 55 народних депутатів щодо відповідності Конституції України ст. 375 Кримінального кодексу та визнав оспорювану статтю неконституційною, повідомляє прес-служби КС.

"Автори клопотання наголошували, що сполучення слів "завідомо неправосудного" є оцінним, його зміст законодавчо не визначений, що не забезпечує передбачності застосування оспорюваної норми кодексу. На думку народних депутатів України, стаття 375 Кодексу суперечить принципу верховенства права, що порушує вимоги низки статей Основного закону України", - зазначається в повідомленні.

КС дійшов висновку, що в ст. 375 КК України не встановлено критерії, за якими можна встановити, який вирок, ухвала або постанова є "неправосудними", а також не розкрито змісту сполучення слів "завідомо неправосудний", що може призвести до неоднозначного розуміння складу злочину, кваліфікацію якого здійснено за цією нормою.

Судді також наголосили, що кримінальний закон має відповідати вимогам юридичної визначеності, ясності, недвозначності та прогнозованості. Юридична невизначеність ст. 375 нівелює конституційні приписи стосовно незалежності суддів.

"З огляду на викладене, Конституційний Суд України встановив, що стаття 375 кодексу суперечить принципові верховенства права, а саме такому його елементові, як юридична визначеність, та не узгоджується з принципами незалежності суддів, обов’язковості судового рішення, а отже, суперечить частині першій статті 8, частинам першій, другій статті 126, частині першій, пункту 9 частини другої статті 129 Конституції України", - зазначається в повідомленні.

Згідно з рішенням КС, втрата чинності статті відкладається на шість місяців з дня ухвалення рішення. Верховна Рада має привести нормативне регулювання, встановлене цією статтею, у відповідність до Конституції України й цього рішення.

Рішення КС є обов'язковим, остаточним і не підлягає оскарженню.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА