21:05 29.10.2019

Законопроекти з електронних комунікацій, які розглядає ВР, містять розбіжності з європейською термінологією

2 хв читати
Законопроекти з електронних комунікацій, які розглядає ВР, містять розбіжності з європейською термінологією

Законодавчі ініціативи, що перебувають на розгляді в українському парламенті, мають багато розбіжностей з європейським Кодексом електронних комунікацій, зазначає директор громадської організації "Європейська медіа платформа" Оксана Приходько.

"Законопроекти у сфері електронних комунікацій, які перебувають на розгляді у Верховній Раді, майже не збігаються з термінологією європейського Кодексу електронних комунікацій, який є обов'язковим для імплементації в Україні", - сказала Приходько під час круглого столу в Києві у вівторок, на якому експерти в галузі кібербезпеки обговорили також питання цифрової гігієни та кібербулінгу.

Під час дискусії експерти зійшлися на тому, що для підвищення рівня кібербезпеки має бути створено майданчики для обговорення цих питань, що сприятиме цифровій обізнаності серед людей. "Переважна більшість людей не володіє інформацією про те, як захистити персональний акаунт, як працювати з чужим комп'ютером, і елементарних знань про те, що можна працювати з анонімним вікном браузера, не має", - наголосила тренер з роботи з сервісом Google for Education Антоніна Букач.

Має бути налагоджено комунікацію також між працівниками правоохоронних органів (кіберполіції) і потерпілими від будь-якого виду кіберзлочинів. "У нас свободу слова кожен розуміє по-різному, і часто люди перетворюють її на хейтспіч, долучаючись до цькування в онлайн-сервісах. І це насправді неможливо зупинити, бо ті, хто має це припиняти - нічого для цього не роблять", - заявила координатор Всеукраїнської кампанії протидії кібербулінгу Docudays Оксана Шиманська.

Усі рекомендації модератор заходу пообіцяла передати робочій групі.

В обговоренні також взяли участь голова правління ГО "Рада інформаційної безпеки та кібернетичного захисту України" Елліна Шнурко-Табакова, директор представництва Freedom House Метью Шааф, директор із взаємодії з органами державної влади Google Україна Олег Якимчук, фахівець з безпеки ГО "Лабораторія цифрової безпеки" Максим Луночкін та координатор проектів ГО "Інститут масової інформації" Ірина Земляна. Модерувала дискусію координатор Всеукраїнської кампанії протидії кібербулінгу Docudays Ксенія Шиманська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Голову Броварської райадміністрації, який вчинив резонансну ДТП, звільнено з посади

Росіяни продовжили завдавати ударів по південних регіонах України, є загиблі та постраждалі

Росіянам вдалося прорватися і закріпитися в частині Очеретиного - ОСУВ "Хортиця"

Японія приєдналася до Міжнародної коаліції за повернення українських дітей

Росіяни обстріляли Козацьке, постраждали троє людей

Під Вовчанськом ворожий дрон влучив у вантажівку, водій важко поранений - Синєгубов

Австралія виділяє Україні пакет у 100 млн доларів - міністр оборони Марлз

Сирський на зустрічі у форматі Рамштайн розповів про загострення ситуації на фронті та потреби України

Суд заарештував голову Броварської райадміністрації Майбоженка без права застави - Офіс генпрокурора

Голові Броварської райадміністрації Майбоженку, який скоїв ДТП із чотирма постраждалими, висунуто підозру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА