15:17 16.08.2019

Ратифікація Римського статуту дасть змогу Україні повною мірою використати інструментарій МКС для обстоювання своїх прав - прокурор АРК

2 хв читати
Ратифікація Римського статуту дасть змогу Україні повною мірою використати інструментарій МКС для обстоювання своїх прав - прокурор АРК

Прокуратура Автономної Республіки Крим наразі активно використовує всі юридичні можливості роботи з Міжнародним кримінальним судом (МКС), але ратифікація Україною Римського статуту дасть змогу повною мірою використати всі правові механізми міжнародної юрисдикції та прискорити процес притягнення до відповідальності винних у злочинах в окупованому Криму.

"Ратифікація Римського статуту дозволить Україні повною мірою скористатися наявними можливостями Міжнародного кримінального суду. Це дасть Україні змогу брати безпосередню участь у роботі суду, зокрема обирати суддів і прокурора, й завдяки цьому наблизить покарання винних у переслідуванні українців на тимчасово окупованому півострові Крим", - сказав прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна".

Мамедов додав: "Це фактично єдиний дієвий механізм для здійснення правосуддя стосовно високопосадовців держави-окупанта, оскільки ефективно реалізовувати кримінально-правовий механізм притягнення їх до відповідальності в Україні неможливо. МКС таку можливість має".

Прокурор АРК нагадав, що Верховна Рада визнала юрисдикцію МКС іще в 2014 році й користується юридичними можливостями цього міжнародного органу.

Мамедов зазначив, що наразі прокуратура АР Крим спільно з правозахисними організаціями подала шість інформаційних повідомлень про скоєння військових злочинів в окупованому Криму.

"Наразі прокурор МКС перебуває на останній стадії попереднього вивчення ситуації щодо тимчасово окупованого Криму. Надалі, сподіваємося, буде ухвалено рішення про початок офіційного розслідування", - наголосив він.

Як повідомлялося, заступник глави Офісу президента України Руслан Рябошапка на засіданні групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій висловився за необхідність ратифікації Римського статуту.

"Один із пріоритетів - нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Незважаючи на затримку у схваленні в Конгресі США фінансування для України, допомога USAID не припинялася

Китай розпочав здійснення історичної місії зі збору зразків зі зворотного боку Місяця

Посол США: військова та економічна допомога, підтримка реформ і підзвітність - основні цілі виділених для України $61 млрд

Війська РФ за минулий день обстріляли 10 громад Сумської області

Мелоні підтвердила прихильність Італії організації у Швейцарії Глобального саміту миру в Україні

МЗС рекомендує громадянам України уникати відвідування місць масового скупчення людей у Тбілісі

Уряд продовжив на 1 місяць термін дії відстрочки від призову співробітникам "Укрзалізниці"

Затримано керівника ДП "Адміністрації річкових портів", якого підозрюють в одержанні хабаря за дозвіл влаштувати місця для відпочинку на причалах

Єрмак і Сіято обговорили ключові питання українсько-угорських відносин

У Бородянці Київської області "зникли" 20 млн грн на відновлення - Держаудитслужба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА