Інтерфакс-Україна
19:33 26.03.2019

Європарламент схвалив директиву про захист авторського права

2 хв читати
Європарламент схвалив директиву про захист авторського права

Європейський парламент у вівторок схвалив поправки до закону про захист авторських прав, які накладають обмеження на використання оригінальних матеріалів в інтернет-просторі.

"Європарламент щойно проголосував за прийняття директиви, в якій містяться правила з авторського права в умовах цифрового ринку", - йдеться в повідомленні парламенту, опублікованому в Twitter.

На користь прийняття проекту проголосували 348 членів Європарламенту, тоді як 274 висловилися проти. Ще 36 парламентаріїв утрималися.

Основні положення прийнятої в Страсбурзі директиви передбачають, що онлайн-платформи несуть відповідальність за зміст, який завантажують користувачі. З нових правил виключені меми та GIF-файли, повідомляє прес-служба ЄП в своєму коментарі до резолюції.

Можуть вільно поширюватися гіперпосилання на новинні статті, супроводжувані "окремими словами або дуже короткими витягами". Журналісти повинні будуть отримувати частку від будь-яких доходів від авторського права, отриманих їхнім видавцем.

На стартап-платформи поширюються менш суворі вимоги.

Ця законодавча процедура тривала три роки.

"YouTube, Facebook і Google News - це частина відомих назв в інтернеті, яких найбільш стосуватиметься це законодавство", - наголошується в комюніке.

Раніше повідомлялося, що вжиті заходи зобов'яжуть технологічних гігантів, таких як YouTube, Facebook і Google News ділитися виручкою з музикантами, виконавцями, авторами і журналістами.

Плата за авторське право також стосуватиметься і так званих сніпеттів (фрагментів вихідного тексту), розміщених на онлайн-платформах. Від виплат з метою підтримки стартапів будуть звільнені малі інтернет-платформи.

Водночас під обмеження не потраплять гіперпосилання, від авторського права звільнять і тексти, що викладаються на некомерційних сайтах і енциклопедіях, таких як Wikipedia.

Реформи авторського права побоювалися як технологічні компанії, так і онлайн-активісти, деякі з яких вважали, що обмеження на авторське право можуть торкнутися мемів і інтернет-картинок.

Тепер державам-членам ЄС належить провести процедуру схвалення рішення Європарламенту.

"Якщо держави-члени погодяться з текстом, прийнятим Європейським парламентом, він почне діяти після публікації в "Офіційному журналі", і у держав-членів буде тоді два роки для його реалізації", - пояснюють в Європарламенті.

Європейські ЗМІ відзначають, що у випадку з даною директивою важливо буде подивитися, як її положення будуть застосовуватися на практиці. Тільки тоді стане ясно, наскільки вона вплине на інтернет-контент в Європі і навіть за її межами. Так, у повідомленнях наголошується, що прийняті в ЄС рішення часто можуть впливати і на підхід США до регулювання питань, пов'язаних з інтернетом.

Прихильники директиви переконані, що вона збалансує розстановку сил між американськими технологічними гігантами і європейськими творцями інтернет-контенту. Критики документа, зі свого боку, вважають, що директива погано продумана і на практиці призведе лише до обмеження кількості матеріалів, що викладаються в Інтернет.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА