Інтерфакс-Україна
18:13 28.01.2019

СБУ запобігла вивезенню з України двигунів для військових вертольотів

1 хв читати
СБУ запобігла вивезенню з України двигунів для військових вертольотів

Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Вінницької обласної прокуратури блокували незаконне вивезення з країни авіаційних двигунів, які підлягають обов'язковому державному експортному контролю.

Як повідомляється на сайті СБУ в понеділок, оперативники спецслужби з’ясували, що в межах офіційних угод одна з країн Близького Сходу направила українській комерційній структурі чотири двигуни до вертольотів Мі-24 для виконання необхідного ремонту. У зв'язку з відмовою замовника оплатити вартість виконаних робіт майно перейшло у власність держави й було передано для реалізації комерційній структурі.

Співробітники СБУ задокументували, що двоє запорізьких підприємців знайшли покупців на двигуни з країни, яка перебуває під санкціями Ради безпеки ООН, оцінивши вартість товару в майже $1 млн. Вони також гарантували замовникам виготовлення пакета фальшивої документації для безперешкодного вивезення агрегатів з України під виглядом цивільної продукції.

Правоохоронці затримали зловмисників у Запоріжжі під час спроби реалізувати замовнику чотири двигуни.

Розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.333 (порушення порядку міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) та ч.5 ст.191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії, зокрема обшуки за місцем проживання і роботи затриманих. Перевіряється інформація про можливу їх причетність до протиправних оборудок із країною-агресором.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Уряд запровадив електронне декларування права на промислове рибальство

Сибіга: Росію необхідно змусити до миру за допомогою колективної трансатлантичної сили

Lviv Croissants відкрила новий заклад на гірськолижному курорті Закопане у Польщі

Завтра останній день для подачі заявки на отримання 1 тис. грн "Зимової підтримки", нагадали в "Дії"

Тестові шатли Дарниця – Видубичі курсуватимуть у пікові години в обох напрямках з 24 по 26 та з 29 по 31 грудня - Kyiv City Express

Уряд спрощує передачу енергообладнання для стабілізації електропостачання під час війни - Свириденко

На 2026р заплановано суттєво розширити проєкт "Центрів життєстійкості" - Музиченко

Свириденко: Уряд звернувся до НКРЕКП про відтермінування запланованих змін тарифів на воду

F-16 перехопили 34 із 35 крилатих ракет під час масованої атаки – речник Повітряних сил

Українські заклади освіти і науки матимуть безоплатний доступ до Scopus та WoS у 2026р - Міносвіти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА