11:58 26.01.2019

Омбудсмен і керівник ВМС ЗСУ обговорили стан здоров'я поранених українських моряків, захоплених РФ

2 хв читати
Омбудсмен і керівник ВМС ЗСУ обговорили стан здоров'я поранених українських моряків, захоплених РФ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова обговорила з командувачем Військово-морських сил Збройних сил України Ігорем Воронченком можливе переведення українських військовополонених моряків із Росії на лікування в третю країну

"Обговорили стан здоров’я поранених моряків та надання їм термінової медичної допомоги як з боку РФ, так і міжнародної спільноти. Крім того, одним із головних питань залишається можливість переведення військовополонених на лікування до третьої (нейтральної) країни", – написала Л.Денісова на своїй сторінці в соцмережі Фейсбук.

Також, за її словами, під час зустрічі співрозмовники відзначили посилення позицій України в можливості звільнення наших моряків через прийняту в ПАРЄ резолюцію з ескалації напруженості в Азовському морі і Керченській протоці, яка була проголосована 24 січня.

"Рідні українських військовополонених потребують допомоги та підтримки. Цьому питанню ми теж приділили увагу", – повідомила український омбудсмен.

Російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир "Яни Капу" та малі броньовані артилерійські катери "Бердянськ" і "Нікополь" ВМС ЗСУ, що прямували з Одеси до Маріуполя. Затримано та заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора "Лефортово", крім того, трьох поранених унаслідок обстрілу росіянами українських моряків було переведено до лікарні СІЗО "Матроська тиша".

Усі моряки заявили слідству, що є військовополоненими. Такої ж позиції дотримується і влада України.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу та пред'явила усім полоненим українським морякам обвинувачення в "незаконному перетині кордону, вчиненому групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи із погрозою його застосування" (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Серед заарештованих: командири буксира "Яни Капу" Олег Мельничук, бронекатера "Нікополь" – Богдан Небилиця, бронекатера – "Бердянськ" Роман Мокряк, дивізіону суден забезпечення військово-морської бази "Південь" ВМС України – Володимир Лісовий; співробітники СБУ Андрій Драч і Василь Сорока; члени екіпажів Денис Гриценко, Юрій Без'язичний, В'ячеслав Зінченко, Євген Семидоцький та Андрій Шевченко, Андрій Оприско, Сергій Цибізов, Юрій Будзило, Володимир Терещенко, Віктор Беспальченко, Володимир Варимез, Михайло Власюк, Богдан Головаш, Сергій Чуліб, Владислав Костишин, Сергій Попов, Андрій Артеменко та Андрій Ейдер.

15 і 16 січня Лефортовський райсуд м. Москви продовжив термін утримання під вартою українським морякам до 24 квітня 2019 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сили оборони ліквідували 23 із 24 ворожих ударних дронів

Зеленський у Великодньому зверненні: Ми віримо, що у Бога на плечі - шеврон з українським прапором

Унаслідок ворожої атаки дронів на Харків постраждали п'ятеро дорослих і восьмирічна дитина

У результаті російських обстрілів у Херсонській області за добу поранено одного жителя, пошкоджено дві багатоповерхівки, навчальний заклад

Російські війська за добу понад 340 разів ударили по Запорізькій області, є руйнування

Сили Оборони за добу ліквідували 860 окупантів, два засоби ППО та один літак противника

РФ вночі атакувала "шахедами" Дніпропетровську область, пошкоджено багатоповерхівку, виникли пожежі

Ворожі БПЛА вночі було збито в Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях

Сили оборони за добу завдали авіаударів по семи районах розташування противника, засобами ППО знищено одну ракету Х-59/69

На фронті за добу відбулося 95 бойових зіткнень

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА