Інтерфакс-Україна
11:38 09.10.2018

На арсеналі поблизу Ічні горять 5 сховищ боєприпасів, великокаліберних ракетних комплексів і артсистем там немає - Генштаб

2 хв читати

На території складів 6-го арсеналу Міністерства оборони біля смт Дружба Ічнянського району Чернігівської області, де у вівторок виникла пожежа, зберігається переважно стрілецька зброя, там немає великокаліберних артилерійських систем і ракетних комплексів, повідомляє заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України Родіон Тимошенко.

За його словами, таких ракет, як "Бук", та інших великих ракетних комплексів на складах поблизу Ічні немає. "Там переважно стрілецька зброя", - сказав Р.Тимошенко на брифінгу в Міноборони у вівторок.

Заступник начальника Генштабу додав, що орієнтовно близько 20% того, що розміщується на складах, - це елементи боєприпасів.

За словами Р.Тимошенка, наразі інтенсивність вибухів знизилася, в зоні надзвичайної події - сильна задимленість, яка ускладнює розвідку за допомогою квадрокоптерів. "Тому здійснюється розвідка безпосередньо на місцевості. Туди висунувся пожежний танк і відповідний екіпаж, який безпосередньо на місцевості бачитиме, що робити, які причини та які подальші дії треба зробити, щоб завершити пожежу", - повідомив заступник начальника Генштабу.

"Станом на 9:30 пожежею охоплені п’ять сховищ. У результаті проведених заходів інтенсивність вибухів значно зменшилася", - розповів він.

Р.Тимошенко також повідомив, що інформація про кількість боєприпасів, що зберігаються на складах, є непублічною, але уточнив, що вона в 1,5-2 рази менша від озвученої раніше та спростованої інформації про 88 тисяч тонн.

"Якщо вас цікавить загальний тоннаж, то ця інформація закрита, але приблизно в півтора-два рази помилилися кореспонденти, які давали інформацію", - заявив заступник начальника Генштабу ЗСУ.

Раніше в Міноборони повідомили, що додаткова потреба у фінансуванні міністерства на 2018 рік становить 13,1 млрд грн, із них 152,5 млн грн за програмою "Утилізація боєприпасів, рідинних компонентів ракетного палива, озброєння, військової техніки та іншого військового майна, забезпечення живучості і вибухопожежобезпеки арсеналів, баз і складів ЗСУ".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський у День ЗСУ подякував військовим, які на полі бою роблять усе, щоб Україна мала впевненість за столом переговорів

Нічна атака дронами на Одещину залишила область із перебоями в енерго- та теплопостачанні, пошкоджено енергообʼєкт

Ще троє мешканців Дніпропетровщини постраждали внаслідок ворожої ракетної атаки

ОВА: Росіяни минулої доби вбили двох цивільних на Донеччині, ще троє поранені

Київщина: Обстріл спричинив пожежі та руйнування залізничного вокзалу, депо, житлових та складських будівель

Росіяни пошкодили залізничну інфраструктуру у Фастові: "Укрзалізниця" вносить зміни в приміські маршрути

Росіяни вночі атакували Дніпропетровську область: постраждали цивільні об’єкти та дитина

Головнокомандувач ЗСУ привітав військових із Днем Збройних сил України: Потом і кров’ю йдемо до мети

ОВА: Четверо цивільних поранені внаслідок обстрілів 25 населених пунктів Запорізького району

Польща підняла винищувачі через активність російської дальньої авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА