Інтерфакс-Україна
17:41 21.08.2018

Від НАБУ за кордоном переховуються понад 30 осіб, половина з них - у РФ, ще троє - на окупованих територіях

2 хв читати
Від НАБУ за кордоном переховуються понад 30 осіб, половина з них - у РФ, ще троє - на окупованих територіях

За даними Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), за кордоном переховуються понад 30 осіб, причетних до організації корупційних схем, близько половини з них - на території Російської Федерації.

"Станом на 30.06.2018 року понад 30 осіб, підслідних НАБУ, і, на думку детективів, причетних до зловживань, переховуються від слідства за кордоном. Причому близько половини з них, за даними слідства - на території Російської Федерації. Ще три людини переховуються, ймовірно, на тимчасово окупованих територіях Донецької області та Автономної Республіки Крим", - зазначено в звіті про діяльність НАБУ за I півріччя 2018 року, оприлюдненому у вівторок на сайті Бюро.

У контексті міжнародної діяльності НАБУ, пов'язаної з екстрадицією в Україну осіб, підозрюваних у корупційних злочинах, з 30 осіб, які переховуються за кордоном, в міжнародний розшук оголошено 21 особу. "Щодо 16 осіб направлено запити до інших держав, з огляду на їх затримання або встановлення місця перебування", - зазначено у звіті НАБУ.

У свою чергу прес-служба НАБУ зазначає, що багато корупційних схем реалізуються за участю компаній, зареєстрованих за кордоном. Географія цих суб'єктів господарювання охоплює не менше 23 країни на трьох континентах.

"На думку детективів, українські корупціонери обирають місця "прописки" незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації і високим ступенем конфіденційності. Збиток, завданий державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються в 1,84 млрд грн, $22, 07 млн і EUR12,03 млн", - зазначено в повідомленні прес-служби Бюро.

Для отримання інформації про кінцевих бенефіціарів таких структур і про рух коштів, виведених з України, НАБУ направляє запити про міжнародну правову допомогу до компетентних органів інших держав. З початку розслідувань Нацбюро направило до 61 державу 371 запит про міжнародну правову допомогу і 182 запити вже виконані.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Києві без тепла залишаються трохи менше 3 тис. багатоповерхівок, за ніч підключили 227 - мер

Через атаки БпЛА на Дніпропетровщині постраждали дві людини, пошкоджені будинки та авто - ОВА

Троє українців звільнено з незаконного утримання у Венесуелі - Сибіга

Через російські обстріли в Україні в кількох регіонах запроваджені аварійні відключення електроенергії - "Укренерго"

За добу на Херсонщині внаслідок російських атак загинула людина, шестеро поранених

Окупанти за добу втратили 1 070 осіб та 178 од. спецтехніки - Генштаб

22 січня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Трамп пояснив, чому запросив Путіна до "Ради миру": Ми хочемо всі нації, де люди мають контроль і владу

НАТО підтвердило підтримку України та озвучило пріоритети Комплексного пакета допомоги на 2026 рік

У Києві за добу відновлено теплопостачання у близько 800 будинках - Кулеба

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА