13:58 30.05.2018

Український журналіст Шаройко отримав 8 років ув'язнення

2 хв читати

Голова Комітету державної безпеки Білорусі Валерій Вакульчик заявив, що український журналіст Павло Шаройко був засуджений до восьми років ув'язнення за шпигунство.

"Вісім років. Цей суд відбувся ще в лютому. В принципі його провину доведено", - заявив В.Вакульчик журналістам у середу в Мінську.

За словами голови КДБ, нині П.Шаройко тривають у слідчому ізоляторі КДБ.

Водночас, говорячи про можливий обмін українського журналіста на громадянина Білорусі Юрія Політика, якого судять в Україні також за шпигунство, В.Вакульчик сказав, що ці справи не пов'язані. При цьому, продовжив він, практика обміну засуджених використовується республікою. Зокрема, за словами голови КДБ, раніше Білорусь обміняла кадрового розвідника, "якого ми затримали кілька років тому, на наших громадян, яких було затримано в іншій державі".

20 листопада 2017 року в КДБ Білорусі повідомили про затримання в Мінську на місці злочину громадянина України П.Шаройка за обвинуваченням у шпигунстві. За даними КДБ, координацію розвідувальної діяльності здійснював співробітник головного управління розвідки Міноборони України Ігор Скворцов, що діяв під прикриттям посади радника посольства України в Мінську. За діяльність, не сумісну з дипломатичним статусом, І.Скворцова було вислано з Білорусі.

Україна, керуючись принципом взаємності, вислала з країни білоруського дипломата.

Посол України в Білорусі Ігор Кизим повідомив, що П.Шаройка білоруський суд засудив до восьми років позбавлення волі. Верховний суд республіки розглядав справу П.Шаройка в закритому режимі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА