Інтерфакс-Україна
21:28 03.01.2018

У системі ProZorro у 2017 р. було проведено 31 тис. закупівель лікарських засобів

2 хв читати

У системі електронних торгів ProZorro у 2017 році було проведено 31 тис. закупівель лікарських засобів, із них 18 тис. за конкурентною процедурою.

Як повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в прес-службі держпідприємства "Прозорро", економія при закупівлі лікарських засобів протягом 2017 року становила 520 млн грн.

Водночас у держпідприємстві зазначили, що "типи порушень у сфері державних закупівель не надто змінилися з часів паперових тендерів, але, на відміну від паперових процедур, які проводилися за зачиненими дверима, тепер усі закупівлі відбуваються онлайн, і всі спроби вкрасти доступні для моніторингу".

"Фактично вкрасти так, щоб ніхто цього не помітив, тепер дуже складно. Але той факт, що ми побачили маніпуляції в тендері, дізналися, що замовник купує набагато дорожче за ринкову ціну (раніше залишалося в ящиках і конвертах), іще не означає, що його буде покарано та звільнено", - зазначили на держпідприємстві.

Щодня в системі ProZorro оголошується до 3-4 тисяч закупівель різних типів.

"Система ProZorro впоралася з завданням, а саме дозволила провести тендер і надала всім, зокрема й контрольним органам, доступ до даних щодо конкретної закупівлі. Але далі наші повноваження не поширюються. Ми не маємо впливу на тих, хто повинен контролювати діяльність замовників, проводити розслідування і карати винних. У разі порушень система ProZorro виконує роль доказової бази, а не слідчого або прокурора", - наголосили в ProZorro.

Як повідомлялося, наприкінці грудня 2017 року Державний реєстр лікарських засобів у рамках пілотного проекту було інтегровано в систему електронних закупівель ProZorro. Інтеграція реєстру в систему дасть змогу державним замовникам обирати предмет закупівлі зі списку за міжнародною непатентованою назвою (МНН), що стандартизує предмети закупівель і нівелює помилки в назвах препаратів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

СБУ: затримано ще 5 ворожих агітаторів, серед них – дружина клірика та медпрацівник

УЧХ допомагає постраждалим після російської атаки на Запоріжжя

Зеленський прибув до Лондона

Генштаб ЗСУ: Уражено ЗРК "ТОР-М2У", район зосередження БРК "Бастіон", вузол зв’язку та об’єкти військової логістики ворога

"Ліси України" посилили протипожежні заходи через перші лісові пожежі на заході країни

Групу українців підозрюють в Індії в незаконному перетині кордону, але доведених фактів нема – МЗС

Генпрокурор: повідомлено про підозру ще трьом організаторам депортації 213 українських дітей

Кошта та фон дер Ляєн виступили із заявою щодо "Дружби"

Радник міністра оборони: Росія запустила 40 "Ланцетів" без б/ч для своєї ІПСО

На Київщині затримано чоловіка, який за $9 тис. обіцяв вивезти військового з місця служби та переправити за кордон - прокуратура

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА