14:26 12.06.2017

ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

2 хв читати
ЄС підтримує Україну у збереженні транзитного статусу, але вимагає реформ

Європейський Союз підтримує Україну в питанні збереження статусу транзитної країни, проте відзначає необхідність проведення реформ, повідомила заступник міністра енергетики та вугільної промисловості з питань європейської інтеграції Наталія Бойко за підсумками зустрічі з віце-президентом Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марошем Шефчовичем (Maroš Šefčovič).

"Ми обговорили питання збереження за Україною статусу надійного транзитера. Відповідно, обговорили всі можливі дії з нашого боку, ту підтримку, яку вони нам можуть надати. Наша позиція така: Росія намагається використати "Північний потік" як інструмент політичного тиску, та сама ситуація з "Турецьким потоком". Пан М.Шефчович нас розуміє та підтримує, у нас є постійний діалог", - сказала Н.Бойко журналістам у понеділок в Астані.

За її словами, Європа, як і раніше, пред'являє до України низку вимог. "Вони нам говорять: будь ласка, робіть реформи, ми за цим стежимо... Міністерство, зі свого боку, також продовжує працювати: буде здійснено анбандлінг (відокремлення - ІФ), буде імплементовано вимоги третього енергопакета, щоб наша газотранспортна система працювала в новому "дизайні". Це найважливіша вимога", - розповіла заступник міністра.

Н.Бойко також наголосила, що Європа йтиме назустріч Україні лише в разі чіткого виконання необхідних кроків.

За її словами, українська сторона працює і з Європейською Комісією з питання транзиту, і у двосторонньому порядку з країнами-членами щодо позицій щодо OPAL, і за проектом "Північного потоку-2".

"Ми боротимемося за наш транзит. Для України важливо зберегти свій транзит, провадитимемо переговори з усіма, з ким необхідно, для обстоювання інтересів держави. Наприкінці цього місяця ми знову будемо в Брюсселі, однозначно знову це питання порушуватимемо. Але, звісно, ще йде і бюрократична робота", - додала заступник міністра.

Вона нагадала, що реформу НАК "Нафтогаз України" буде завершено після ухвалення остаточного рішення Стокгольмським арбітражем.

"Ми дуже чекаємо на це рішення, після нього почнемо здійснювати активний анбандлінг із передачею активів та іншими необхідними заходами", - додала Н.Бойко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Зеленський обговорив з новопризначеним прем'єром Бельгії використання заморожених російських активів

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

Ворог обстріляв Краматорськ, загинув цивільний, ще одна особа дістала поранення

Польща готує 46-й пакет допомоги Україні та буде продовжувати допомагати – віцепрем'єр

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

Третя штурмова Білецького анонсувала Платформу реформ для масштабування кращого досвіду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА