Інтерфакс-Україна
18:15 05.04.2017

Голова "Укренерго": Зміївська ТЕС призупинить роботу 6 квітня, Криворізька ТЕС – 11 квітня

2 хв читати
Голова "Укренерго": Зміївська ТЕС призупинить роботу 6 квітня, Криворізька ТЕС – 11 квітня

Працюють на марках вугілля антрацитових мінімальним складом обладнання Зміївська ТЕС ("Центренерго") та Криворізька ТЕС ("ДТЕК Дніпроенерго") призупинять свою роботу 6 квітня і 11 квітня, відповідно, повідомив голова НЕК "Укренерго" Всеволод Ковальчук.

За його словами, призупинення 6 квітня роботи Придніпровської ТЕС ("ДТЕК Дніпроенерго") та Трипільської ТЕС ("Центренерго") відбулася в робочому режимі в рамках виконання графіка навантажень енергосистеми, а не в екстреному порядку за наказом диспетчера.

"Аналогічна ситуація відбувається на Зміївській та Криворізькій ТЕС, які працюють на вугіллі антрацитової групи. Ці станції також технологічно готові до припинення генерації електроенергії. З 6 квітня планується зупинка Зміївської ТЕС, орієнтовно з 11 квітня (після завершення опалювального сезону в регіоні Криворізькою ТЕС", - написав він на своїй сторінці у Facebooк.

В. Ковальчук зазначив, що наразі Об'єднана енергосистема України працює в стабільному режимі і ситуація повністю контролюється. Пікові навантаження покриваються за рахунок генерації блоків ТЕС, що працюють на вугіллі газової групи, а також ГЕС і ГАЕС.

"Наголошує що технологічна можливість зупинки антрацитових енергоблоків ТЕС після завершення опалювального сезону була розроблена нами спільно з генерувальними компаніями та Міненерговугілля... Ми ретельно прорахували всі аспекти стійкості енергосистеми, спільно з генерувальними компаніями розробили план безаварійного відключення енергоблоків, і зараз повністю готові до сценарію з "відключенням" блоків, що працюють на вугіллі антрацитної групи", - додав він.

За його словами, період вимушеного простою заплановано використовувати для накопичення вугілля до початку літнього максимуму навантажень в енергосистемі, а також для виконання ремонтів. У разі виникнення позаштатної ситуації в ОЕС України енергоблоки будуть оперативно включені в роботу.

Як повідомлялося, за даними ДП "Енергоринок", 4 квітня ПдТЕС працювала лише блоком №8, а ТрТЕС – лише блоком №2. З 21 березня також припинено роботу Слов'янської ТЕС (ПАТ "Донбасенерго"). Крім того, Зміївська ТЕС ("Центренерго") та Криворізька ТЕС ("ДТЕК Дніпроенерго") станом на 5 квітня працюють одним блоком.

"Укренерго" здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об'єднаної енергосистеми країни. НЕК є державним підприємством, перебуває у підпорядкуванні Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На фронті більше 150 боєзіткнень за добу, найбільше на покровському напрямку - Генштаб

Зеленський разом з переговорниками провів бесіду з Віткоффом та Кушнером, обговорили території та гарантії безпеки

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА