Інтерфакс-Україна
17:10 19.01.2017

Захист Януковича заявляє про намір подати до Генпрокуратури докази щодо майданівських справ

2 хв читати
Захист Януковича заявляє про намір подати до Генпрокуратури докази щодо майданівських справ

Захист екс-президента України Віктора Януковича найближчим часом передасть до Генеральної прокуратури України нові докази щодо майданівських справ.

"Я підтверджую позицію свого клієнта про наявність низки доказів, які безумовно свідчать про причетність вищих посадових осіб держави до скоєння злочинів проти громадян України. Такі докази буде передано до Генеральної прокуратури України одразу після їх отримання від мого клієнта " - сказав адвокат В.Януковича Віталій Сердюк в ефірі каналу "112. Україна" в четвер.

За словами адвоката, нині докази готують для подання до Генпрокуратури України.

"Вони будуть визначальним чином впливати на хід розслідування справи", - наголосив В.Сердюк.

Відповідаючи на запитання про те, що являють собою ці докази, адвокат сказав: "До моменту подання доказів до Генпрокуратури я утримаюся від відповіді, щоб представники Генпрокуратури не вчинили дій, спрямованих на тиск на певних осіб, які фігурують у зібраній нами інформації. А також тому, щоб докази не були не спотворені до моменту їх офіційного подання".

В.Сердюк уточнив, що одразу після отримання документів він передасть їх до Генпрокуратури, але не вказав конкретної дати.

Крім того, адвокат наголосив, що не передавав підозри в держзраді своєму підзахисному. "Я Януковичу підозру не передавав. Тому що, як ви всі могли бачити, в мить, коли її озвучував Луценко, я був у приміщенні Ростовського суду (у РФ - ІФ) і не мав такої можливості", - сказав він.

Адвокат також наголосив, що Генпрокуратура "активно маніпулює громадською думкою", оскільки законодавством передбачено особисте вручення прокурором підозри особі, якої воно стосується. "Наразі таку підозру не вручено, вона не отримана ним, не відправлена поштою. Немає ніяких відомостей навіть про те, що Генпрокуратура Росії отримала запит про міжнародно-правову допомогу", - сказав В.Сердюк.

При цьому він висловив думку, що такі дії Генпрокуратури пов'язані з небажанням допитати заступника генерального прокурора-головного військового прокуратура України Анатолія Матіоса та інших високопоставлених чиновників у цій справі, на чому наполягає захист. Він пояснив, що йдеться про необхідність допиту посадових осіб України, "які брали участь у таємному засіданні РНБО 28 лютого 2014 року, крім Матіоса, Турчинов, Наливайченко та інші, хто брав участь у засіданні".

Адвокат заявив, що 20 січня захист заявить ці клопотання в судовому засіданні з вирішення питання щодо можливості заочного судового засудження. "Ці люди мають бути допитані, надати свідчення публічно", - наголосив В.Сердюк.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: підписи під слабкими угодами тільки підживлюють війну, мій підпис стоятиме під сильною угодою

Зеленський: Ми хочемо закінчення війни, але не закінчення України

У 2026 році можливо зупинити Росію, санкції кусають її, але спрацює тільки мертва хватка – Зеленський

КОЛЕКТИВ АГЕНТСТВА "ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА" ВІТАЄ СВОЇХ ПЕРЕДПЛАТНИКІВ, ЧИТАЧІВ І КОЛЕГ ІЗ НОВИМ 2026 РОКОМ!

Новий рік у нас буде попри все, бо ми українці, і в нас буде келих шампанського – Зеленський

Зеленський: Україна – єдиний щит, який зараз відділяє комфортне європейське життя від "русского мира"

Мирна угода готова на 90%, лишається 10%, і це значно більше ніж просто цифри – Зеленський

Трамп у соцмережі поширив колонку ЗМІ, в якій йдеться про "порожні погрози" Путіна та його перешкоджання в досягненні миру

Громадянин України зазнав тяжких травм унаслідок групового нападу в Польщі - посол

Перші 30 паризьких автобусів вже прибули в Київську область і скоро вийдуть на маршрути - обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА