Для армії у бюджеті має бути передбачено реальні гроші, а не спецконфіскацію - Турчинов

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов вважає, що фінансування армії не має бути пов'язане зі спецконфіскацією.
"У бюджеті поточного року значна частина державного оборонного замовлення має фінансуватися зі спецфонду, який, у свою чергу, мав наповнюватися за рахунок спецконфіскації. Тема була начебто всім зрозуміла. В Ощадбанку і в кількох інших банках лежить $1,5 млрд заарештованих коштів, вкрадених оточенням Януковича. Необхідно лише їх перевести до бюджету і забезпечити виконання оборонного замовлення. Начебто все просто. Вже закінчується бюджетний рік, але закон "Про спецконфіскацію" так і не ухвалено", - сказав він в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
За словами секретаря РНБО, причиною зриву десятка голосувань за закон стала "з одного боку - корупція, з іншого боку - боязнь багатьох депутатів, що спецконфіскація може стосуватися і їхніх не завжди праведних доходів".
"З іншого боку, ми знаємо, що оточення Януковича, власники цих накрадених коштів, системно працюють із судами, наймають за великі гроші найсильніших юристів для того, щоб відсудити ці гроші. Офшорні фірми, на які записані ці гроші, вже багато разів змінювали номінальних власників. Затягування цієї проблеми дуже небезпечне. Україна може знову втратити ресурс. Ми ще трохи потягнемо - і потім отримаємо рішення якогось суду, що необхідно ці гроші повернути якомусь офшорному підприємству, яке має доброчесних власників. Це серйозне питання, і я вважаю, що це злочин проти своєї країни, коли протягом року під різними приводами блокується передача до бюджету такої великої суми", - додав О.Турчинов.
За словами секретаря РНБО, гроші зі спецконфіскації знову записані у бюджеті 2017 року. "Уже менші суми з цих коштів йдуть на оборону та безпеку: близько 3 млрд, наскільки я пам'ятаю. Але все одно, це величезний ресурс, і ми не можемо самі себе обманювати. Або перед прийняттям бюджету буде ухвалено закон про спеціальну конфіскацію, або давайте тоді не обманювати самі себе: запишіть цей ресурс, наприклад, на виплату зарплати депутатам Верховної Ради, суддям тощо. А армія та інші органи, що відповідають за оборону і безпеку країни, мають забезпечуватися реальними, живими грошима", - наголосив О.Турчинов.
Повний текст інтерв'ю буде оприлюднено у відкритому доступі на головній сторінці сайту "Інтерфакс-Україна".