Інтерфакс-Україна
11:37 08.11.2016

ФГВФО продовжив на два роки ліквідацію ВБР і Надра Банку

2 хв читати
ФГВФО продовжив на два роки ліквідацію ВБР і Надра Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) продовжив ліквідацію Всеукраїнського банку розвитку (ВБР) на два роки – до 24 грудня 2019 року, Надра Банку – на два роки, до 3 червня 2020 року, повідомляється на веб-сайті Фонду.

Згідно з повідомленням, на відповідний період продовжені повноваження ліквідатора ВБР Сергія Міхна та ліквідатора Банку "Надра" Ірини Стрюкової.

Як повідомлялося, тимчасова адміністрація в ВБР працювала з 28 листопада 2014 року, а процедура ліквідації стартувала з 23 грудня 2015 року.

За даними Фонду, оціночна вартість сформованої ліквідаційної маси з ВБР становить 6,1 млрд грн. При цьому балансова вартість ліквідмасиы банку без урахування резервів та переоцінки становить, за даними Фонду, 8,72 млрд грн.

ВБР був визнаний неплатоспроможним у зв'язку із застосуванням санкцій ЄС до акціонера.

ВБР зареєстрований в 2009 році, входить доу ГК "МАКО". Власником банку є син попереднього президента країни Олександр Янукович.

За розміром активів на 1 січня 2015 року ВБР посідав 36-е місце (5,635 млрд грн) серед 158 банків.

Як повідомлялося, НБУ, продовжуючи розпочату процедуру виведення неплатоспроможного банку з ринку "Надра", 4 червня 2015 року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію цього банку.

НБУ в серпні-2014 прийняв рішення про зарахування банку "Надра" до категорії проблемних і встановив термін для вжиття банком заходів щодо приведення діяльності у відповідність із вимогами законодавства.

Як зазначив регулятор, результати безвиїзного банківського нагляду показали, що проблеми виникли внаслідок ризикової діяльності акціонерів і менеджменту банку на чолі з Ігорем Гіленком у період до фінансової кризи 2008-2009 років. Рішення щодо виведення банку з процедури тимчасової адміністрації у 2011 році було прийнято передчасно: банк продовжив діяльність недостатньо капіталізованим і наразі нездатен витримати кризу ліквідності в 2014-2015 роках. При цьому акціонери і керівництво банку "Надра" не запропонували своєчасних достатніх заходів для збільшення капіталу банку до необхідного рівня, достатнього для забезпечення його платоспроможності.

У зв'язку з цим НБУ 5 лютого 2015 року зарахував банк "Надра" до категорії неплатоспроможних, а ФГВФО ввів тимчасову адміністрацію на період з 6 лютого до 5 травня, а потім продовжив термін її роботи в банку до 5 червня.

Банк "Надра" заснований в 1993 році, входить до Group DF, що належить Дмитру Фірташу.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 січня 2015 року за розміром загальних активів банк посідав 11-е місце (35,878 млрд грн) серед 158 банків країни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп наклав вето на ізраїльський план ліквідації Хаменеї

Сили спеціальних операцій ЗСУ вразили російське підприємство, яке виготовляло ударні БпЛА – Генштаб

Пʼятеро громадян України загинули внаслідок ракетної атаки Ірану проти Ізраїлю та влучання ракети у житловий будинок

Іран та Ізраїль повинні укласти угоду, і вони її укладуть – Трамп

Макрон прибув з візитом європейської солідарності до Гренландії

Посольство України після обстрілів Ізраїлю: Сподіваємося, що західний світ об'єднається проти терору Осі Зла

Інженерно-фортифікаційні споруди на межі Дніпропетровської та Донецької областей існують – DeepState

МЗС України закликає країни-партнери запровадити санкції проти РФ після атаки по Кременчуку

Зеленський: Потрібні санкції проти банків і фінсектору РФ; США, ЄС і G7 можуть це забезпечити

В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих – Коордштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА