18:16 10.06.2016

Ситуація на ХТЗ почала стабілізуватися - бізнесмен Ярославський

2 хв читати
Ситуація на ХТЗ почала стабілізуватися - бізнесмен Ярославський

Ситуація на Харківському тракторному заводі (ХТЗ), робота якого була заблокована через арешт майна і рахунків, почала стабілізуватися, заявляє власник і президент групи DCH Олександр Ярославський, якому належить контрольний пакет ХТЗ.

"В останні дні ситуація почала стабілізуватися. По-перше, нам вдалося знайти спільну мову з кредиторами: вчора відбулися збори, які дали "зелене світло" санації підприємства. По-друге, що ще важливіше, влада усвідомлює важливість ХТЗ для країни і Харкова. Я зустрічався з президентом України Петром Олексійовичем Порошенком і знайшов повну підтримку наших планів із відродження підприємства. Позитивні сигнали ми отримали і від обласної та міської влади нашого регіону. Тому я впевнений, що вже найближчим часом ХТЗ чекають зміни на краще - особисто я докладу для цього всіх зусиль", - наводить прес-служба DCH в п'ятницю слова бізнесмена.

У прес-релізі нагадується, що 9 червня збори кредиторів ПАТ "ХТЗ", акціонером якого у квітні поточного року стала група DCH.

Для участі в заході зареєструвалися кредитори, що сумарно володіють 90,35% голосів. Учасники зборів ухвалили рішення про початок проведення процедури досудової санації, а також схвалили план її проведення.

За оцінкою юристів, введення досудової санації дасть змогу розблокувати рахунки підприємства, а також допоможе ХТЗ брати участь у державних тендерах і виконувати держзамовлення.

Група DCH вже володіла підприємством до 2007 року (тоді - група "УкрСиббанк"), коли стратегічним партнером ХТЗ стала російська група "ГАЗ", підконтрольна Олегу Дерипасці.

Австрійський акціонер ХТЗ Зігфрід Вольф, який є також головою ради директорів ВАТ "ГАЗ", після продажу контрольного пакета О.Ярославському володіє 30% акцій підприємства.

Наразі тривають судові розгляди про стягнення з ХТЗ понад 400 млн грн заборгованості за кредитами, виданими в 1998 році тоді ще державному ХТЗ.

На початку травня 2016 р. ХТЗ заявив про проведені представниками СБУ обшуки в офісі підприємства, під час яких було вилучено фінансові та інші важливі документи, а потім були арештовані рахунки і майно ХТЗ, а робота підприємства фактично зупинена.

Тоді ж З.Вольф не виключив можливості залучення міжнародних інститутів і адвокатів для захисту своїх інвестицій.

Завод випускає малі трактора потужністю 35 к/с, а також великі колісні та гусеничні трактори потужністю 150-280 к/с.

Згідно з фінзвітом підприємства, в 2015 році воно отримало 218 млн грн чистого збитку проти 450 млн грн чистого прибутку попереднього року, а чистий дохід скоротився на 24%, до 513,3 млн грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Від початку доби відбулося 199 бойових зіткнень - Генштаб

Окупанти з початку року розстріляли 109 українських полонених

Атака росіян на автоколону МАГАТЕ буде розглянута на Раді керуючих МАГАТЕ

Сибіга презентував Міхалу архівні документи, що підтверджують стратегічні відносини України та Естонії

У ЄС набули чинності підвищені вимоги до чистоти повітря

Прем'єр України подякував США за $20 млрд фінансової підтримки

Представлено результати поведінкового експерименту та опитування щодо безпеки громадського транспорту в рамках кампанії проти гендерно зумовленого насильства

У Запоріжжі вже 4 загиблих унаслідок ракетного удару РФ

Кількість постраждалих у Запоріжжі після ракетного удару РФ збільшилася до 20 осіб, серед них - дитина

США виділяють Києву $20 млрд у межах ініціативи G7 щодо виділення Україні $50 млрд за рахунок доходів від заморожених російських активів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА