15:30 11.10.2023

Харківський тракторний завод планує відновити виробництво військового транспорту

2 хв читати
Харківський тракторний завод планує відновити виробництво військового транспорту

Харківський тракторний завод (ХТЗ), що входить до групи DCH бізнесмена Олександра Ярославського, має намір розпочати виробництво військових транспортних засобів, випливає з порядку денного позачергових загальних зборів акціонерів підприємства.

Згідно з оприлюдненим у системі розкриття НКЦПФР проєктом рішення зборів, що мають відбутися 14 листопада, заплановано внести відповідне доповнення до переліку видів економічної діяльності АТ "ХТЗ".

Як повідомлялося, завод понад 27 років тому ще випускав багатоцільові легкі броньовані транспортери (тягачі) МТ-ЛБ. У липні 2016 року, після придбання контролю над ХТЗ, Ярославський в інтерв'ю виданню "Forbes Україна" зазначав, що в разі отримання держзамовлення завод, окрім тракторів, готовий випускати і військову техніку.

До переліку видів діяльності ХТЗ акціонери також планують додати виробництво зброї та боєприпасів, ремонт і техобслуговування готових металовиробів, а також загальну медичну практику.

Акціонери на зборах також планують розглянути й затвердити звіти генерального директора та наглядової ради АТ за 2021-2022 роки, а також обрати новий склад наглядової ради в кількості 5 осіб, внести зміни до Статуту та попередньо схвалити значні правочини (зокрема, договори купівлі-продажу, поставок, кредитні угоди, договори позики, іпотеки, поруки) граничною вартістю мільярд грн.

Станом на третій квартал 2021 року зареєстрована на Кіпрі Rosiland Engineering Limited володіє майже 91,77% акцій АТ "ХТЗ".

Спеціалізація ХТЗ, заснованого 1930 року, - виробництво тракторів і спецтехніки для робіт у сільському та комунальному господарствах, будівництві. Основна номенклатура - малі трактори потужністю 35 к. с., і великі колісні та гусеничні трактори потужністю 150-280 к. с.

Підприємство не повідомляє про свою фінансово-господарську діяльність у 2022-23 роках, а згідно з останнім оприлюдненим на сайті звітом за 9 місяців 2021 року, воно скоротило збиток у 2,3 раза порівняно з аналогічним періодом 2020 року - до 23,81 млн грн, чистий дохід зріс на 10,7% - до 331,38 млн грн. Було продано 345 тракторів на 297,5 млн грн.

За інформацією в оприлюдненому 26 травня 2023 року на сайті ХТЗ відеоролику, завод наразі випускає дві моделі великих колісних тракторів - ХТЗ 248К.20 з італійським двигуном FPT-Iveco об'ємом 6,7 л потужністю 175 кВт (238 к.с.) і ХТЗ 249К.20 з китайським двигуном Weichai об'ємом 7,47 л (240 к.с.). Конкурентною перевагою на заводі вважають вартість володіння технікою, з урахуванням наявності запчастин.

"Завод і зараз розширює географію продажу тракторів і вважає Європу перспективним напрямком", - йдеться у відеоролику.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Розвиток ринку біометану допоможе аграріям диверсифікувати бізнес - Мінагрополітики

Moneyveo планує збільшити частку на ринку споживчого кредитування до 14,5-16,5% у 2024 р.

Фінкомпанії з обмеженням ставки за мікрокредитами 1% на добу будуть обережнішими у виборі клієнтів - думка

"Метінвест" у I кв. наростив сплату податків до бюджету України на 70%, до 4,2 млрд грн - СЕО

ПриватБанк перерахував до бюджету майже 50 млрд грн податку на прибуток і дивідендів за 2023 рік

Україна в суботу передавала надлишки е/е Польщі обсягом 1600 МВт-год і обмежувала ВДЕ - Міненерго

Сума завданих збитків унаслідок ворожих обстрілів Курахівської ТЕС становить майже 1 млрд грн - ОВА

Дніпропетровська область отримає понад 3,2 млрд грн у рамках економічної платформи "Зроблено в Україні"

Ракетний удар РФ зруйнував ємності з агропродукцією в порту Південний

Кількість офіційно безробітних українців у березні зросла на 8%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА