13:42 06.05.2016

ЄБРР надасть Чернівцям кредит на закупівлю 40 тролейбусів і модернізацію мережі

2 хв читати
ЄБРР надасть Чернівцям кредит на закупівлю 40 тролейбусів і модернізацію мережі

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) надасть Чернівцям кредит на реалізацію інвестиційного проекту зо поліпшення інфраструктури міського громадського транспорту шляхом закупівлі 40 одиниць нових тролейбусів, супутнього обладнання і модернізації тягових підстанцій і контактної мережі.

Згідно з повідомленням Чернівецької міськради, відповідну угоду про наміри з підготовки кредитного фінансування цього проекту 5 травня підписали міський голова Чернівців Олексій Каспрук, директор КП "Чернівецьке тролейбусне управління" Іван Іванічек і старший банкір ЄБРР Денис Гаєвий.

За словами Д.Гаєвого, підготовка до кредитного фінансування, під час якої будуть визначені точна сума кредиту і його умови, продовжиться ще кілька місяців.

"На сьогодні ми розраховуємо на суму до EUR10 млн. Заздалегідь плануємо, що кредит буде наданий на 13 років з можливим трирічним пільговим періодом, але це повинно бути підтверджено рішенням ради директорів банку і рішенням Чернівецької міської ради", - зазначив він.

Розміри процентної ставки і умови її коригування залежатимуть від кредитного рейтингу міста Чернівці, оцінки банком загального ризику проекту, тодішньої ринкової кон'юнктури і будуть визначені після перевірки діяльності тролейбусного управління і міста. В той же час береться до уваги, що максимальна маржа за кредитною угодою з інвестування цього проекту не може перевищувати 7% річних понад шестимісячної ставки EURIBOR. Крім того, ЄБРР, Чернівці і КП "Чернівецьке тролейбусне управління" планують звернутися за грантовим співфінансуванням в сумі до EUR1,5 млн до Східноєвропейського партнерства з енергоефективності й довкілля. Підписання угоди про наміри з підготовки кредитного фінансування відбиває очікування і нинішні наміри сторін угоди про участь в реалізації проекту з поліпшення інфраструктури громадського транспорту в Чернівцях і не накладають ніяких юридичних зобов'язань здійснювати або приймати фінансування.

"Цей проект є дуже важливим для чернівчан і дає можливість місту в стислі терміни почати оновлення тролейбусного парку. Чернівці вважають своїм стратегічним завданням розвиток екологічного електротранспорту, тому не сумніваюся, що проект буде підтриманий депутатським корпусом і громадськістю міста. Ми хочемо мати в місті безпечний і комфортний громадський транспорт і спільний з ЄБРР проект істотний крок до досягнення цієї мети", - заявив міський голова Олексій Каспрук. У повідомленні нагадується, що кредитні ресурси від ЄБРР на схожих умовах готуються отримати Одеса на розвиток громадського транспорту, Львів - на впровадження єдиного електронного квитка в громадському транспорті.

Як повідомлялося, ще в серпні 2015 року стало відомо, що ЄБРР розглядає можливість виділення EUR100 млн кільком українським містам для поліпшення інфраструктури громадського транспорту з фокусуванням на реновації і підвищенні ефективності транспорту - Одесі, Чернігову, Чернівцям і декільком іншим містам країни під гарантії муніципалітетів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На окупованих територіях знову відзначено дефіцит медикаментів - Мінреінтеграції

Ворог 13 разів обстріляв Чернігівську та Сумську області, завдав шести авіаударів на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Унаслідок ворожого артобстрілу в Херсоні загинув один мирний житель, іще один дістав поранення - прокуратура

Тривають бої біля Стариці та Вовчанська на харківському напрямку - Генштаб ЗСУ

Керівництво Ізраїлю не сприймає планів видати ордери МКС на арешт Нетаньяху і глави ізраїльського Міноборони

У ЄС закликали припинити напади на медичні заклади на палестинських територіях

Раді рекомендують ухвалити в цілому законопроєкт, що зрівнює в правах жінок і чоловіків, які мають дітей до 18 років, на звільнення з військової служби під час війни

Індія братиме участь у майбутньому Саміті миру в Швейцарії - ЗМІ

Двох харків'ян, які наводили ворожий вогонь на місця зосередження ЗСУ, засуджено до 15 років в'язниці - прокуратура

Міноборони затвердило нову політику про людський капітал у Силах оборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА