Інтерфакс-Україна
10:51 19.04.2016

Савченко наголошує на принципових відмінностях її справи та справи Єрофєєва - Александрова - Фейгін

2 хв читати
Савченко наголошує на принципових відмінностях її справи та справи Єрофєєва - Александрова - Фейгін

Засуджена російським судом до 22 років колонії суворого режиму український військовослужбовець і народний депутат Надія Савченко не вважає її справу та судовий процес над бійцями ГРУ Генштабу ЗС РФ Олександром Александровим і Євгеном Єрофєєвим у Києві аналогічними, повідомив її адвокат Марк Фейгін.

"У зв'язку з вироком Єрофєєву й Александрову необхідно повідомити позицію Надії Савченко. Справи в Києві та РФ ішли паралельно, але вважати їх однаковими, як щодо звинувачення, так і щодо винуватості в обох випадках неправильно", - написав М. Фейгін у вівторок уранці в своєму акаунті в Твіттері.

Переказуючи позицію своєї підзахисної, М. Фейгін написав, що "Савченко викрали і перевезли в РФ, російські спецназівці опинилися в Україні самі". "Це принципова різниця", - зробив висновок він.

Адвокат Н.Савченко також прокоментував озвучену в понеділок після оголошення в Києві вироку росіянам заяву адвоката О.Александрова Валентина Рибіна про те, що прохання про помилування є абсолютно неприйнятним для його підзахисного.

"Я, як адвокат Савченко, не вважаю за правильне схиляти до чогось засуджених Єрофєєва й Александрова. Це проти закону і адвокатської етики. Нехай переговорами і обміном займаються політики", - написав він і наголосив, що "це і позиція Надії".

Як повідомлялося, військовослужбовець Повітряних сил ЗС України Н.Савченко брала участь у подіях на сході України у складі українського добровольчого батальйону "Айдар": допомагала бійцям батальйону, виносила з поля бою поранених. У червні потрапила в полон до бойовиків "ЛНР" у Луганській області. 8 липня стало відомо, що її тримають у Воронезькому СІЗО в РФ.

У РФ її звинуватили в пособництві вбивству російських журналістів і незаконному перетині кордону. Сама Н.Савченко заперечує звинувачення, заявляючи, що була викрадена з України.

22 березня 2016 року Донецький міський суд Ростовської області визнав Н.Савченко винною у вбивстві російських журналістів Ігоря Корнелюка і Антона Волошина групою осіб за попередньої змови за мотивами ненависті й ворожнечі та засудив її до 22 років колонії загального режиму. Суд також визнав її винною в замаху на вбивство і в незаконному перетині кордону РФ. Вирок набув чинності 5 квітня, наступного дня Н.Савченко почала суху голодовку, вимагаючи свого негайного повернення на Батьківщину.

Військовослужбовці Головного розвідувального управління Євген Єрофєєв і Олександр Александров були затримані українськими військовими 16 травня 2015 року в районі луганського міста Щастя, як стверджували в Києві, на спробі захопити стратегічний міст. Під час бойового зіткнення було застрелено військовослужбовця Збройних сил України.

18 квітня 2016 року суд у Києві засудив обох росіян до 14 років позбавлення волі кожного за звинуваченням у веденні агресивної війни та тероризмі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Рада церков обговорила з Міноборони діяльності мобільних міжконфесійних груп і бронювання священнослужителів

Рада ЄС 23 червня обговорить 18-й пакет санкцій для Росії, ухвалення рішення не передбачається

Основна сесія вступних випробувань до магістратури пройде з 21 червня до 12 липня

Створено угруповання Сил безпілотних систем, що об'єднало всі військові частини СБС та "Лінії Дронів"

Президенти Литви та Кіпру обговорили розширення ЄС, зокрема входження України та Молдови

Кандидат на мовного омбудсмена Завальський: Не можна виправити ситуацію в мовній сфері лише продовженням старої політики

"Суспільне" та Фонд Притули передали Держслужбі транспорту закуплену на збір під час нацвідбору на "Євробачення-2025" техніку

Генштаб ЗСУ: на північно-слобожанському і курському напрямках на 16:00 зафіксовано 24 ворожі атаки, на покровському – 28

На Київщині 10 шкіл долучилися до проєкту "100 сонячних шкіл"

У Чорнобильській зоні на міні підірвався кінь Пржевальського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА