Інтерфакс-Україна
20:42 23.02.2016

Ослаблення гривні спричинене тимчасовими і фундаментальними чинниками, Нацбанк готовий до інтервенцій у разі потреби

2 хв читати
Ослаблення гривні спричинене тимчасовими і фундаментальними чинниками, Нацбанк готовий до інтервенцій у разі потреби

Зниження курсу гривні на міжбанківському валютному ринку надалі спричиняють і тимчасові, і фундаментальні ринкові чинники, які призводять до зменшення пропозиції іноземної валюти, повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій.

"Сезонний спад ділової активності в січні викликав зниження надходжень валютної виручки в лютому, а політична нестабільність і зволікання з відновленням співпраці з Міжнародним валютним фондом (МВФ) несприятливо позначаються на очікуваннях бізнесу", - йдеться в його коментарі, поширеному центробанком у вівторок увечері.

Серед фундаментальних чинників О.Чурій виділив зниження цін на світових сировинних ринках і девальвацію валют країн-торговельних партнерів.

"Пожвавлення ділової активності, відновлення політичної стабільності в країні та продовження співпраці з МВФ мають усунути ці тимчасові дисбаланси", - вважає заступник глави НБУ.

Він зазначив, що згладжування надмірних коливань курсу гривні є частиною монетарної політики Нацбанку, спрямованої на забезпечення ціновій стабільності, і регулятор має достатньо фінансових ресурсів для подальшого проведення валютних інтервенцій у разі потреби.

О.Чурій уточнив, що від початку року НБУ провів три аукціони з купівлі валюти сумарно на $65,7 млн і десять аукціонів з її продажу на $238,5 млн, зокрема в лютому чистий продаж становив $98,5 млн, тоді як міжнародні резерви України на початок місяця дорівнювали $13,4 млрд.

Заступник глави Нацбанку додав, що для запобігання зовнішнім ризикам, що впливають на стан платіжного балансу та курс гривні, і для зниження інфляції до 12% на кінець 2016 року правління НБУ зберігає облікову ставку на рівні 22% річних із вересня 2015 року.

"Уже за результатами січня-лютого можна побачити, що така стримана монетарна політика є дієвою і сприяє уповільненню споживчої інфляції", - сказав О.Чурій.

Як повідомлялося, НБУ у вівторок опустив офіційний курс національної валюти до 27,233858 грн/$1, що є найнижчим значенням з кінця лютого 2015 року. Від початку року долар в Україні вже подорожчав на 13,5%, значно віддалившись від закладеного в держбюджеті середньорічного курсу в 24,1 грн/$1.

Згідно з оновленою програмою розширеного фінансування EFF МВФ, курс гривні до долара США на кінець 2016 року прогнозувався на рівні 24,4 грн/$1, на кінець 2017 року - 24,9 грн/$1.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

В МЗС КНР перевіряють інформацію про потрапляння своїх громадян в полон в Україні

Освітній омбудсмен надала пропозиції до законопроектів щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв

Заступника міністра освіти Вітренка звинувачують у наявності плагіату в наукових статтях і дисертації

Сирський: новий наступ росіян на Сумщину і Харківщину фактично вже розпочався

Кабмін уточнив вимоги до звітів про платежі видобувних компаній державі

Волонтери УЧХ допомагали постраждалим через ворожу атаку БпЛА по Дніпру та Харкову

Урядова команда прибула в Брюссель для участі у засіданні Ради асоціації Україна-ЄС - Шмигаль

Кондратюк закликала Верховного комісара ОБСЄ приділити увагу практиці зміни ідентичності українських дітей з боку РФ

Наркозалежна жінка та її співмешканець на замовлення РФ готували теракти проти місцевих депутатів на Хмельниччині - СБУ

В Азовському морі фіксують масовий мор риби і крабів – ЦПД

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА