17:24 17.12.2015

Sampo Rosenlew заморозила проект із ХТЗ щодо випуску комбайнів через ситуацію навколо підприємства - гендиректор

2 хв читати
Sampo Rosenlew заморозила проект із ХТЗ щодо випуску комбайнів через ситуацію навколо підприємства - гендиректор

Проект спільного виробництва зернозбиральних комбайнів Харківського тракторного заводу (ХТЗ) та Sampo Rosenlew (Фінляндія), згідно з яким передбачалося поточного року випустити дослідну партію, заморожено за ініціативою фінської сторони у зв'язку з ситуацією, що склалася навколо ХТЗ через необґрунтовані вимоги податкової щодо стягнення понад 400 млн грн і спроб "націоналізації" підприємства, повідомив гендиректор ХТЗ Владислав Губін.

"У 2013 році ми підписали угоду про створення спільного виробництва зернозбирального комбайна з компанією Sampo Rosenlew, і протягом року його реалізовували, але фіни його заморозили, тому що не готові інвестувати в ризикований об'єкт свої гроші, впроваджувати конструкторські розробки. Тому роботи зі створення українського комбайна на сьогодні заморожено", - сказав В.Губін на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

Як уточнив він агентству, проблеми в реалізації проекту розпочалися ще влітку, коли підприємство зазнало рейдерської атаки з боку патріотичних сил, що називали себе представниками "Сотні Лева".

"Ми планували представити комбайн на великому агрофорумі в Харкові в липні, але через виниклі проблеми не отримали комплектуючих. Частково нам поставили їх у листопаді з тим, щоб бодай до Нового року представити комбайн. Але фіни, побачивши виниклі проблеми, вирішили зробити паузу до наступного літа. Тому можна говорити про те, що проект помер", - наголосив В.Губін.

Як повідомлялося, 8 грудня Харківський апеляційний адміністративний суд частково задовольнив апеляційну скаргу податкового органу, зобов'язавши ХТЗ погасити заборгованість перед державою за кредитами, виданими під держгарантії, визначивши суму виплати в розмірі майже 401 млн грн.

Крім того, проти керівництва заводу порушено кримінальні провадження про розтрату посадовими особами держмайна і зловживання службовим становищем. ХТЗ вважає ці претензії безпідставними і спрямованими на знищення підприємства.

ХТЗ і компанії Sampo Rosenlew (Фінляндія) планували з 2016 року розпочати серійне виробництво і випустити близько 200 комбайнів, а до 2018 року збільшити випуск до 500 штук на рік. При цьому рівень локалізації планувалося довести із 30% на першому етапі до 50%.

Поточного року планувалося випустити дослідну партію та сертифікувати їх.

Локалізація виробництва в Україні дозволила б здешевити вартість комбайна серії 3085 на 20%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА