14:31 12.02.2015

Переслідування російськими силовиками активістів за лютневий мітинг 2014 року під парламентом в українському Сімферополі є незаконним - правозахисники

2 хв читати
Переслідування російськими силовиками активістів за лютневий мітинг 2014 року під парламентом в українському Сімферополі є незаконним - правозахисники

У Кримській польовий місії з прав людини (КПМ) вважають, що переслідування російськими силовиками активістів за участь у мітингу біля стін кримського парламенту 26 лютого 2014 року, що тривають у Криму, порушують міжнародні норми права і принципи кримінального права, оскільки ці події відбувалися на території України, під її юрисдикцією і здійснювалися її громадянами.

"Прокуратуру і слідчий комітет РФ не бентежить, що вони порушили кримінальну справу щодо подій, які сталися за три тижні до "референдуму". Дії відбувалися на території України, під юрисдикцією України і здійснювалися громадянами України", - заявила заступник голови КПМ (Україна) Ольга Скрипник, повідомляється в четвер на офіційному сайті КПМ.

На її думку, вирішувати, чи було це правопорушенням, мають право лише українські суди.

У свою чергу, заступник голови КПМ (Росія) Дмитро Макаров впевнений, що вже зараз можна оскаржити рішення про арешти людей за цією справою, зокрема, і через звернення до Європейського суду з прав людини.

При цьому в КПМ зазначають, що за участь у подіях 26 лютого минулого року наразі заарештовано лише активістів, опозиційних до чинної влади Криму. Один з них - заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

У місії нагадали, що в рамках розслідування справи щодо подій 26 лютого 2014 року співробітники СК РФ і Центру протидії екстремізму провели обшук на першому кримськотатарському телеканалі ATR. У результаті були вилучені записи подій 26 лютого 2014 року перед Верховною Радою Криму. 29 січня цього року в рамках цієї справи було затримано А. Чийгоза за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях", а 7 лютого за аналогічним обвинуваченням затримано Іскендера Кантемирова. Його залишили під вартою на два місяці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА