Інтерфакс-Україна
12:14 25.12.2014

Уряд ініціює впровадження спецрахунків для теплопостачальних організацій поряд з водоканалами для розрахунків за енергоносії та позики МФО

2 хв читати
Уряд ініціює впровадження спецрахунків для теплопостачальних організацій поряд з водоканалами для розрахунків за енергоносії та позики МФО

Кабінет Міністрів України ініціює запровадження поточних рахунків із спеціальним режимом використання теплопостачальних організацій для здійснення розрахунків за всі спожиті крім природного газу енергоносії, а також платежів за зобов'язаннями перед міжнародними фінансовими організаціями (МФО), тоді як раніше впровадження таких спецрахунків планувалося лише для підприємств централізованого водопостачання та водовідведення.

Відповідний урядовий проект закону №1538 від 22 грудня, розроблений Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства (Мінрегіон), оприлюднений на сайті уряду.

"Метою законопроекту є удосконалення розрахунків підприємств централізованого водопостачання та водовідведення за спожиту електричну енергію, а також визначення механізму для погашення позик, отриманих від міжнародних фінансових організацій, як підприємствами сфери водопостачання та водовідведення, так і підприємствами сфери теплопостачання", - зазначено в пояснювальній записці до документа.

Як повідомлялося, наприкінці серпня 2014 року екс-віце-прем'єр-міністр - глава Мінрегіону Володимира Гройсман заявив, що уряд схвалив впровадження спецрахунків для підприємств централізованого водопостачання і водовідведення для здійснення розрахунків за спожиті енергоносії, а також платежів за позиками МФО.

За його словами, на такі рахунки буде надходити плата за водопостачання та водовідведення: кошти на такому рахунку будуть розподілятися виключно за встановленими нормативами, з нього неможливо буде стягнути кошти, зупинити проведення операцій, і саме з цих рахунків водоканали будуть розраховуватися за спожиті енергоносії та сплачувати за міжнародними позиками.

При цьому Ст. Гройсман зазначав, що впровадження таких спецрахунків дозволить забезпечити стабільні платежі з боку водоканалів і нагадав, що рахунки із спеціальним режимом використання, які уповноважена обслуговувати ПАТ "Державний ощадний банк України" (Ощадбанк, Київ), вже впроваджені в інвестиційні програми у сфері водопостачання, водовідведення та теплопостачання.

Раніше, в лютому 2012 року, Верховна Рада ухвалила закон, яким зобов'язала підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) і водоканали використовувати спецрахунки для розрахунків в рамках інвестиційних програм.

Крім того, рахунки зі спеціальним режимом використання були впроваджені для ТКЕ для оплати теплової енергії, для виробництва якої повністю або частково постачається природний газ гарантованим постачальником.

Кабінет Міністрів постановою №750 від 9 жовтня 2013 року уповноважив обслуговувати такі спецрахунки Ощадбанк і підконтрольний уряду АБ "Укргазбанк" (Київ).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Чорнобильську катастрофу називають аварією, а війну – конфліктом, хоча загроза – глобальна

Трамп пообіцяв Карісу не припиняти посередництво США у переговорах про мир в Україні - ЗМІ

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 330 військовослужбовців - Генштаб

Зеленський провів переговори з Державним секретарем Ватикану

З початку доби Сили оборони відбили 162 ворожі атаки - Генштаб

Зеленський провів у Ватикані зустріч з головою Єпископської конференції Італії

Сімнадцятий пакет санкцій ЄС має бути спрямований на ключові сектори економіки РФ – Зеленський

Повідомлення про повернення компанії в РФ – дезінформація

Зеленський обговорив з Макроном необхідність тиску на РФ задля повного припинення вогню

Одна людина постраждала внаслідок ворожих обстрілів та атак БПЛА в Дніпропетровській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА