17:44 04.08.2014

Воєнний збір накладатимуть на зарплату й виграші в лотерею – голова ДФС

2 хв читати
Воєнний збір накладатимуть на зарплату й виграші в лотерею – голова ДФС

Воєнний збір накладатимуть на зарплату й інші платежі, які входять до фонду оплати праці, а також на виграші в лотерею, повідомив голова Державної фіскальної служби (ДФС) Ігор Білоус на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

"Ці 1,5% утримують із доходів фізичних осіб у формі зарплати й інших доходів, які входять до фонду оплати праці найнятих робітників, а також із поточних або компенсаційних виплат, які нараховують у зв'язку з трудовими відносинами або цивільно-правовими договорами. Збір також стягуватимуть із виграшів у державну лотерею, це те, що є джерелом доходів", - заявив він.

При цьому І.Білоус пояснив, що "воєнний збір платитиме найнятий робітник, 1,5% утримуватимуть із зарплати".

"Воєнний збір не стосується категорій населення, які не отримують доходів, що входять до фонду оплати праці, зокрема, пенсіонерів", - зазначив І.Білоус.

Він також наголосив, що ДФС спільно з Мінекономрозвитку й Мінфіном вивчають можливість "перегляду підходу до порядку нарахування єдиного соціального внеску з метою зниження навантаження на фонд оплати праці для працедавців, що стане економічним стимулом для виведення зарплат із тіні".

"Високе податкове навантаження загнало зарплати в тінь, і 70-80% бізнесу виплачує або доплачує зарплату в конвертах, що становить астрономічні суми готівки", - наголосив він.

Як повідомлялося, ухвалені минулого четверга українським парламентом закони про внесення змін до Податкового кодексу й держбюджету на 2014 рік, необхідні для отримання Україною чергового транша кредитів stand-by МВФ і Світового банку, набули чинності 3 серпня. Цими законами, зокрема, до кінця року введено 1,5%-й "воєнний" збір на зарплату, суттєво збільшено рентні ставки на видобуток вуглеводнів і руд, підвищено акцизи на сигарети без фільтру, скасовано пільги на оподаткування прибутку від операцій із цінними паперами та в готельному бізнесі.

Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів про пасивні доходи" передбачає, зокрема, з що з 1 серпня вводиться 15%-не оподаткування процентних доходів за депозитами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА