Інтерфакс-Україна
16:21 11.02.2013

Енергетичне спiвтовариство вiдкидає звинувачення української сторони в неучастi у газовiй суперечцi Києва з "Газпромом" щодо $7 млрд

2 хв читати

Енергетичне спiвтовариство спростовує поширену українським керiвництвом iнформацiю про те, що його було запрошено до вирiшення двосторонньої суперечки з росiйським "Газпромом" щодо $7 млрд виставлених штрафних санкцiй за недобiр газу.

Про це йдеться в листi директора секретарiату Енергетичного спiвтовариства (ЄС) Янеша Копача (Janez Kopac) на iм'я президента України Вiктора Януковича, повiдомили агентству "Iнтерфакс-Україна" в понедiлок.

"У своєму листi директор секретарiату поiнформував президента, що Україна досi не запросила секретарiат до участi у двостороннiй дискусiї з Росiєю, i запитав чи надiслала запит українська сторона про якусь допомогу чи дiї для спрощення iмплементацiї третього пакета", - йдеться в повiдомленнi.

В ЄС зазначили, що в цьому листi директор висловив свiй подив у зв'язку з поширеною iнформацiєю. Водночас Я.Копач висловив упевненiсть, що "вiдбулося величезне непорозумiння". "Єдиний випадок, коли українське керiвництво розкритикувало секретарiат ЄС, була участь Сербiї в проектi "Пiвденний потiк", на яку секретарiат вiдреагував, пояснивши свою роль у рамках ЄС, зокрема, щодо забезпечення дотримання правил вiдповiдно до зобов'язань Договору всiма сторонами i для всiх проектiв на їхнiх територiях", - пояснив вiн.

Директор секретарiату ЄС також стверджує, що "нi уряд України, нi українськi компанiї досi не iнiцiювали процедури для вирiшення дискусiї, яка пов'язана з цим проектом як безпосередньо, так i за допомогою секретарiату, використовуючи статтю 90 Договору". "Секретарiат - у вашому розпорядженнi, у будь-який момент, коли Україна, як учасниця, захоче залучити наших експертiв до процесу вирiшення будь-яких проблем у вашiй країнi", - запевнив Я.Копач.

Лист датований 8 лютого.

Як повiдомлялося, президент України В.Янукович на прес-конференцiї у Вiльнюсi висловив своє незадоволення рiвнем спiвпрацi з Європейським енергетичним спiвтовариством. Вiн також заявив, що з боку ЄС не було жодної пiдтримки Українi в сферi її газових вiдносин iз Росiєю за три роки членства України в ЄС, стосовно, наприклад, Пiвденного потоку. Вiн також сказав, що Україна звернулася до ЄС у зв'язку з $ 7 млрд, виставленими "Газпромом", але не отримала жодної вiдповiдi.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга в НАТО буде говорити про тиск на РФ, щоб змусити розпочати справжній діалог та про гарантії безпеки

Апеляційна палата ВАКС послабила вирок судді Чаусу до 8 з половиною років ув'язнення

Підписаний Меморандум про співпрацю між Міннац’єдності та Радою Європи – віцепрем’єр Чернишов

Зеленський обговорив з командирами підрозділів на Сумщині основні потреби

СБУ викрила зрадників, залучених Кремлем до реалізації проєкту про "зовнішнє управління" Україною

Наступного тижня уряд має вирішити щодо спрямування додаткових коштів на підтримку прифронтових громад - Зеленський

Прессекретар Білого дому просить інвесторів довіритися Трампу

Україна вважає чинними домовленості про "енергетичне перемир'я" – Паліса

Рух "синьою" гілкою київського метро відновлено, пасажир вижив

Пасажирка потрапила під поїзд на ст.м. "Контрактова площа", чотири станції закриті на вхід

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА