16:54 07.11.2012

Результат Партії регіонів на минулих виборах не можна вважати ні перемогою, ні поразкою - експерти

2 хв читати

Новий склад Верховної Ради буде відрізнятися високим рівнем конфліктності та низькою керованістю, прогнозують експерти.

"Новообрана Верховна Рада буде відрізнятися від Верховної Ради попереднього скликання більш високим рівнем конфліктності та низьким рівнем керованості", - повідомила директор фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна у середу на прес-конференції в Києві, презентуючи результати опитування 18 експертів.

На запитання про те, чим відрізнятиметься діяльність нового складу парламенту, експерти відповіли, що буде більш високий рівень конфліктності. Шість експертів також відзначили, що новообрана Верховна Рада відрізнятиметься низьким рівнем керованості, а сім опитаних зазначили, що парламент буде орієнтований на підготовку до президентських виборів 2015 року.

Також, згідно із даними опитування, результат Партії регіонів на нинішніх виборах можна однозначно вважати ні перемогою, ні поразкою, оскільки, як зазначила І.Бекешкіна, партія влади посіла перше місце і набрала більше голосів, проте втратила частину своїх виборців.

Крім того, серед експертів немає єдиної думки щодо оцінки результатів "Батьківщини". Причинами більш високих її результатів, які були отримані порівняно з передвиборними рейтингами, експерти вбачають у прорахунках виборчої кампанії партії "УДАР".

Результат партії "УДАР", як зазначають експерти, обумовлений головним чином запитом на нові політичні сили.

Високий результат Комуністичної партії України свідчить не про відродження комуністичних ідей, а про протестний настрій серед електорату сходу, і, зокрема, розчарування прибічників Партії регіонів.

Також думки експертів розділилися і щодо того, що означає різке збільшення підтримки виборцями ВО "Свобода". Одні експерти вважають, що голосування за "Свободу" є, насамперед, виявом протесту проти дій влади, інші - що це свідчить про запит на більш радикальні й активні дії опозиції. Зростання рейтингу ВО "Свобода", як показало експертне опитування, обумовлене наявністю прихованих прибічників цієї партії, позиція яких не була відображена в соціологічних дослідженнях і зростанням запиту на більш високу радикальність опозиції.

Голова правління центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, який також, серед інших експертів, соціологів і політологів, узяв участь в опитуванні, зазначив, що він скептично оцінює можливість проведення повторних виборів до українського парламенту, але зазначив, що "ця Верховна Рада народжується з величезними родовими травмами".

За його словами, питання про те, наскільки довго працюватиме парламент, залишається відкритим, і це залежатиме від змін політичної ситуації. "Нова рада буде більш поляризована", - зазначив політолог.

При цьому В.Фесенко наголосив, що подальша поляризація може завершитися не зовсім правовими механізмами вирішення конфліктів.

Експертне опитування провів фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва з 31 жовтня до 5 листопада 2012 року. У його рамках було опитано 18 експертів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА