Інтерфакс-Україна
14:04 19.03.2025

Економісти, політологи та експерти заявляють про фіаско миротворчих зусиль Трампа після розмови з Путіним

5 хв читати

Українські політичні аналітики та бізнесмени вказують, що спроби президента США Дональда Трампа схилити Володимира Путіна до ідеї безумовного 30-денного припинення вогню з метою подальшого завершення війни в Україні виявилися невдалими.

Політаналітик і бізнесмен Карл Волох, коментуючи перемовини Трампа з Путіним у вівторок, відзначає, що праві були ті, хто називали шанс на компроміс примарним і нагадували, що Путін під час розмов щодо припинення війни ніколи не давав натяку щодо можливого помʼякшення позиції РФ, крім розпливчастого "маю попередні умови, але готовий їх обговорити з Трампом".

"Схоже, ніяких наступних кроків назустріч з боку Путіна не буде й за всі інші заходи з припинення війни Україні довелося б щедро платити суверенітетом. А це категорично суперечить позиції, принаймні, союзників США, та й самим американцям не надто подобається, якщо вірити останній соціології", - написав він у Facebook.

Волох вважає, що зараз "вибуху" на переговорах із РФ не буде і вони доволі швидко зайдуть у глухий кут, а далі можливі декілька сценаріїв, які наразі важко оцінювати.

Експрем'єр України (2014-2016), ексспікер Верховної Ради (2007-2008), голова Київського безпекового форуму (КБФ) Арсеній Яценюк вважає, що Путін прямо відкинув ідею Трампа запровадити 30-денне припинення вогню.

"Був вражений тим, що поважні медіа розповсюдили новину, мовляв, путін погодився на часткове припинення вогню. Це неправда. Якщо це виглядає, як качка, крякає, як качка - то це качка. Путін нахабно і прямо відкинув ідею Трампа запровадити 30-денне припинення вогню. Це реальність", - написав він у Facebook.

Кандидат політичних наук, народний депутат Верховної Ради ІІ-V скликань Роман Безсмертний вважає, що перемовини Трампа з Путіним виявилися "повним фіаско" для США. "Звісно, Дональд Трамп вже заявив, що діалог був прекрасним і чудовим. Напевне, через кількість подяк на адресу Президента США від кремля. Але спільної заяви США і РФ нема... Заява Білого дому - це художній твір на тему "миру-мир", це суцільна вода", - пояснив він у Facebook.

Безсмертний каже, що не мав ілюзій щодо результатів переговорів. "Путін миру не хотів і не хоче, в нього одна мета - знищення України і українців. Він вже планує похід далі - на захід. А Трамп йому в цьому допомагає. З позитивного: 175 полонених і 23 важко поранених воїни мають повернутися додому", - відзначив екснардеп.

Він вважає, що для України зараз найважливіше отримати від США точні формулювання про досягнуті домовленості, визначитись з позицією по них, виробити спільну з європейськими партнерами позицію, впевнено поінформувати Вашингтон про позицію України, "роз'яснивши партнерам, що їх затягують у Мінськ-3", а далі пояснити партнерам необхідність зміни тактики ведення переговорного процесу, не розкриваючи деталей.

Політичний експерт, юрист-міжнародник Андрій Смолій також заявив про "фіаско" за підсумками розмови Трампа з Путіним, і що "миру не буде". "Ви помітили, вперше Трамп не запросив журналістів, не коментував про хорошого Путіна. Була скасована прес-конференція та брифінг. Максимум на що спромігся Білий Дім - це реліз на сайті та допис у Truth Social. Все", - відзначив він.

За словами Смолія, на столі теперішньої історії лежить два варіанти: капітуляція України, якої прагне Путін, і продовження війни. "Трамп (якщо він дійсно хоче бути миротворцем, а не лохом, якого зараз розводить Путін) має усвідомити, що йому потрібно проти "байденізацію", тобто визнати що варіант подальшої підтримки України неминучий. Але Трамп в силу свого бачення вибирає сторону і буде далі тиснути на Україну. Відверто - ми для нього порожнє місце. І не лише ми. Інші теж", - відзначає експерт.

Він відзначає, що Україна в таких умовах має мати "червоні лінії", не йти на поступки РФ, домовлятись з європейськими країнами про зброю та фінансування, працювати над безпекою всередині країни, "і головне - не мати сподівань що щось розрулиться без нас".

Президент університету "Київська школа економіки" (КШЕ, KSE) Тимофій Милованов відзначає, що перед розмовою Трамп сподівався на прогрес в перемовинах з Путіним, а після неї "непрямо, але визнає: такого прогресу немає".

"Все що домовились – перемир'я щодо критичної інфраструктури, яке Росія вже порушує (дрони над Києвом просто зараз). В цьому звісно є хороша новина - Трамп бачить як воно то насправді домовлятись з Путіним. А також добре, що всі побоювання про те, що Трамп сьогодні здасть Україну, виглядають необгрунтованим. Поки що", - написав він у Facebook.

Путін, за словами Милованова, "чітко і прозоро показує, як він ставиться до миру і примирення новою атакою на Україну".

Підприємець, співзасновник аналітичної платформи "Михайлівський клуб" Владислав Оленченко вважає, що Путіну не цікаво говорити з Трампом про припинення вогню на 30 діб і він вже "вдруге відправив Трампа в сад з його миротворчими пропозиціями". За його словами, відбувається змагання "двох переговорних машин". "Поки рахунок 0:2 на користь кремлівської. В умовах, коли публічні прохання не працюють, а наважитись на операцію примус до миру відносно РФії адміністрація Трампа не готова, Трампу залишається один спосіб дій, спрямований на досягнення заявленої мети: примусити до миру Україну на умовах Путіна. Але і цього у Трампа не вийде", - додав він.

"І тоді йому залишиться перемагати хуситів з мексиканськими наркокартелями, розвалювати Євросоюз і підробляти рекламним агентом в компанії Tesla. Або наважитись на операцію примус до миру" відносно Московії, вірогідність чого складає менше 10% відсотків, як на мене, нажаль", - вважає Оленченко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Світові лідери засуджують ракетну атаку РФ на Суми

НБУ визнає ділову репутацію Порошенка небездоганною для спроби вилучити його акції МІБ, стверджує сам Порошенко

Гамбія призначила послом за сумісництвом в Україні дипломата, акредитованого в Анкарі, а не в Москві – Сибіга

Орбан заявив, що не дозволить Брюсселю "змусити" Угорщину прийняти членство України в ЄС

Зеленський на "Рамштайні": необхідно визначити чіткі деталі щодо контингенту безпеки в Україні

Естонія затримала підсанкційне судно з тіньового флоту РФ у Балтійському морі

Умєров: працюємо з партнерами над пошуком додаткових систем "Patriot"

Умєров: Європа перебирає на себе провідну роль у наданні безпекової допомоги

Партнери виділяють понад EUR21 млрд на військову допомогу Україні - міністр оборони Британії

Умєров: Гегсет брав участь у "Рамштайні", це означає, що США продовжує надавати допомогу і не стоїть осторонь від нас

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА