Інтерфакс-Україна
17:45 28.07.2025

"Азов" у треті роковини теракту в Оленівці: Пам'ятаємо. Помстимося

2 хв читати
"Азов" у треті роковини теракту в Оленівці: Пам'ятаємо. Помстимося

У 12-й бригаді спеціального призначення "Азов" Національної гвардії України з нагоди третіх роковин теракту в Оленівці наголосили, що кожен винуватець цього теракту має бути покараний.

"В ніч з 28 на 29 липня 2022 року росія вбила 53 полонених захисника "Азовсталі". Беззбройні азовці, які завершили оборону Маріуполя і вийшли з зони бойових дій під гарантії безпеки, стали жертвами одного з найтяжчих злочинів проти полонених за всю сучасну історію. Їх позбавили життя віроломно, підступно, уві сні", - йдеться в повідомленні у Telegram-каналі.

В "Азові зазначили, що спогади про ту ніч досі лишаються з азовцями, які пережили "барак 200".

"Історії, почуті від очевидців – це все, що є у сімей загиблих про миті, коли пролунали вибухи і життя їхніх близьких обірвалося. Кожен винуватець цього теракту повинен бути покараний. "Азов" зробить все можливе для того, щоб притягнути окупантів до відповідальності. Пам'ятаємо. Помстимося", - підкреслили у бригаді.

23 липня Верховна Рада встановила 28 липня Днем вшанування пам’яті захисників і захисниць України, учасників добровольчих формувань, а також цивільних осіб, які були страчені, закатовані або загинули в полоні.

В ніч з 28 на 29 липня 2022 року російські війська здійснили терористичний акт — обстріл Волноваської виправної колонії поблизу смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, де утримували українських військовополонених — захисників "Азовсталі" в Маріуполі. Внаслідок теракту щонайменше 53 українські захисники загинули, ще понад 130 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

Раніше у понеділок міністр закордонних справ України Андрій Сибіга закликав Міжнародний кримінальний суд (МКС) видати ордери на арешт усіх винних у навмисному вбивстві українських військовополонених в Оленівці — від виконавців до тих, хто в російському командуванні замовив і приховав цей злочин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Фон дер Ляєн згадала Україну в різдвяному привітанні

В Ізмаїльському районі відкрили нову ділянку дороги Т1607, що веде до "полуничної столиці" Одещини

Нацбанк випустив монету "Дух Різдва" із зображенням дідуха

Парламентарії України та Молдови окреслили пріоритетні напрями співпраці на 2026 рік

Буданов відвідав бойові позиції спецпризначенців ГУР на запорізькому напрямку

Дрони СБУ уразили нафтові резервуари в порту Темрюк і газопереробний завод в Оренбурзі - джерело

У справі про шахрайські кол-центри повідомлено про нові підозри, зокрема щодо вимагання 1,2 млн грн із застосуванням насильства

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки ворожої атаки БпЛА у Чернігові

Атаки РФ у різдвяну ніч призвели до додаткових відключень е/е в кількох областях – Міненерго

Військовий про ситуацію у Куп'янську: росіяни в місті є, але в дуже малій кількості, повного контролю не мають

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА