Інтерфакс-Україна
17:42 09.07.2025

Шмигаль: потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026р залишаться на рівні понад $40 млрд

1 хв читати
Шмигаль: потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026р залишаться на рівні понад $40 млрд
Фото: https://t.me/Denys_Smyhal/

Потреби України у зовнішньому фінансуванні на 2026 рік залишаться на рівні понад $40 млрд, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Ключовим пріоритетом роботи Української платформи донорів залишається фінансова спроможність нашої держави. Розпочали URC-2025 з 14-го засідання Керівного комітету платформи. У своєму виступі поінформував, що уряд наприкінці червня подав зміни до закону про державний бюджет, де передбачив збільшення видатків на обороноздатність країни майже на 10 млрд доларів. Це допоможе ефективно протидіяти ворогу", - написав Шмигаль в телеграм-каналі по результатам онлайн- виступу на засіданні.

Від підкреслив, що зовнішнє фінансування критично важливе для України, адже дозволяє спрямовувати власні ресурси на захист країни.

"Цього року Україна вже залучила 22 млрд доларів зовнішнього фінансування. Водночас викликом є 2026 рік. Наші потреби у зовнішньому фінансуванні залишаться на рівні понад 40 млрд доларів. Ключовим завданням має стати напрацювання механізмів та інструментів, які дозволять залучити ці кошти", - додав він.

Як повідомлялося, потреба зовнішнього фінансування державного бюджету на 2025 рік складає $39 млрд.

Раніше зазначалося, що оцінка потреб у зовнішньому фінансуванні бюджету на 2026 рік складає також біля $39 млрд, з яких підтвердженими є джерела біля половини цієї суми.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сумська громада зазнала атаки ворожих дронів, зафіксовано влучання в інфраструктуру

ДБР встановлює обставини ДТП за участі нардепа Саламахи

Понад 800 тис. абонентів у Києві без світла, Міненерго спрямувало додаткові 50 тонн дизелю для роботи генераторів - Шмигаль

Через обстріли ситуація з електро- і теплопостачанням у Деснянському районі залишається складною - ДТЕК

У ДТП загинув нардеп від "Слуги народу" Орест Саламаха

Росіяни атакували в неділю Миколаївщину, п'ятеро постраждалих

Тихановська у Вільнюсі публічно назвала Зеленського символом боротьби за демократію

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні зусилля з відновлення безпеки в Європі

"Укренерго" в понеділок продовжуватиме застосовувати обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Єрмак поновив право на адвокатську діяльність

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА