Інтерфакс-Україна
18:11 02.07.2025

УПЦ (МП) планує оскаржити позбавлення громадянства митрополита Онуфрія

1 хв читати

Українська православна церква (Московського патріархату) планує оскаржити указ президента України Володимира Зеленського про позбавлення громадянства Ореста Березовського (так званого митрополита УПЦ (МП) Онуфрія), повідомляє "Суспільне".

"Речник УПЦ (МП) митрополит Климент заявив Суспільному, що в митрополита Онуфрія немає інших паспортів окрім українського паспорта. Також Онуфрій "не звертався" до Росії "із заявою про отримання іншого громадянства", - вказується у повідомленні.

Зазначається, що Онуфрій планує оскаржити указ президента та довести, що не має інших громадянств окрім українського.

Як повідомлялося, рішення про позбавлення митрополита Онуфрія громадянства України було прийнято на основі матеріалів СБУ. За інформацією української спецслужби, Онуфрій добровільно отримав громадянство РФ у 2002 році. Про вказане він не повідомив уповноважені органи влади України. Водночас після цього він продовжував і надалі користуватися статусом громадянина України.

Також встановлено, що Онуфрій підтримує звʼязок з московською патріархією та свідомо протидіяв отриманню канонічної незалежності української церкви від московської патріархії, представники якої відкрито підтримують російську агресію проти України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський відреагував на рішення Москви спростити можливість отримати громадянство для вихідців із молдовського Придністров'я

Дві людини поранені внаслідок ворожої атаки на Запорізький район – ОВА

Одна людина загинула на Дніпропетровщині, 9 постраждали, серед них дві дитини – влада

Генштаб ЗСУ: Уражено пункти управління та інші об'єкти ворога на окупованих територіях

На Херсонщині через російські обстріли загинула людина, ще 10 – травмовані, серед них дитина

Лідер Reform UK щодо зняття прапора України: Над нашими громадськими будівлями не майорітимуть іноземні прапори

Зеленський про розмову з Макроном: Франція готова працювати щодо антибалістики – це сильне рішення і важливий крок

Ворог вдарив по об'єкту промислової інфраструктури у Кривому Розі, є руйнування

Неділя та понеділок в Україні будуть теплими, місцями короткочасні дощі

Окупанти обстріляли центр Херсона: одна людина загинула, ще двоє поранені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА